Büyükelçilik Türk Uyruklu Personel Alımı! 41 Yaş ve En Az Lise

Büyükelçilik Türk Uyruklu Personel Alımı! 41 Yaş ve En Az Lise

Helsinki Büyükelçiliği sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvuru şartları detayları açıklandı. Adaylarda aranan şartlar arasında 41 yaş ve en az lise mezunu olması gerekiyor.

Büyükelçilik Türk uyruklu personel alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı personel alımı ilanlarına göre Helsinki Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 3 adet sözleşmeli sekreter alımı yapıyor. İlana göre Adaylar sınava tabii tutulacaktır.

3 Sözleşmeli, Türk Uyruklu Sekreter Alımı İçin Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

41 yaşını doldurmamış olmak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması askerlikten muaf olması askerlik çağına gelmemiş olması veya askerlik ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

İyi derecede bilgisayar kullanabilmek.

Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Başvuru Şekli ve Zamanı

Başvurular 29 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 21 Ocak 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Helsinki Büyükelçiliğine şahsen gidilip yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.