Almanya Türkiye’den İşçi Alacak! Hangi Meslekler Olacak

Almanya Türkiye’den İşçi Alacak! Hangi Meslekler Olacak

Almanya Türkiye’den işçi alımı yapacak. Almanya’da çalışmak isteyenler için yeni fırsatlar geliyor. Almanya işçi alımı için çalışmak isteyen adayların neler yapmalarını açıkladı. Almanya hangi mesleklerden işçi alımı yapacak? Haberimizde tek tek yazdık.

Siz değerli okuyucularımız için hangi mesleklerden alım yapacağını ve gerekli bilgilendirmeyi haberimizde yer verdik.

Almanya’da iş piyasasına göre fazla kural ve yasalar vardır. Bunun için de iş bulurken uyulması gereken şartlar bulunmaktadır. Almanya’daki işverenler daha çok eğitim, diploma ve belgelere göre tercih ediyorlar. Gerekli belgelere sahip olmasanız bile iş bulma imkanınız var.

Almanya’da pek çok iş veren eğitime önem vermektedir. Mesleki eğitim veya diplomalarınız olması sizin için faydalı olacaktır. Almanya’da iş fırsatlarını kovalamanız için fazlasıyla internet siteleri vardır. Siz okuyucular için iş ilanlarını ve yerlerini bulmak için bazı siteler vereceğiz. O sitelerden iş imkanı bulabileceksiniz.

İşte o siteler şöyle;

Make it in Germany Meslek Borsası,

Federal Çalışma Ajansı,

Step Stone,

Indeed,

Monster,

LinkedIn,

Xing,

Almanya’da işçi alımı iş imkanları bulmak için başvuru dosyası hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru dosyalarınızın içerisine gerekli sertifikalar ve belgeleri koyarak başvurularınızı yapmanız sizin için daha öncelikli olacaktır.

Başvuru Dosyasına Ne Ekleyebilirim?

Özgeçmiş belgesi,

Ön yazısı,

Var ise yurt dışı iş tecrübelerinizi,

Tecrübelerinizi,

Hobilerinizi,

Almanya genellikle bakıcı, mühendis, doktor, makinist, Mekatronik elemanı ve IT uzmanları arayışının içerisinde. Sizin için öncelik başvuru dosyalarınızı hazırlayarak karar verdiğiniz mesleklere başvuru yapabileceksiniz.

Başvuru yapacak adaylar öncelikle vizesi olup olmadığına bakmaları gerekmektedir. Bazı Avrupa Birliği ülkelerinden vize istemiyor iken bazılarından istiyor. Almanya; İsviçre, Liechtenstein, Norveç ve İzlanda ülkelerinden vize istememektedir. Almanya’ya vize olmadan giriş yapabilir ve 3 ay Almanya’da kalabilirsiniz fakat çalışabilmek için çalışma oturma izni başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu ülkeler dışında vize şart olmaktadır.

Bunun için ise Alman Büyükelçiliğinden vize talebinde bulunmanız gerek. Almanya’da çalışabilmek için sağlık sigortasını zorunlu tutulmaktadır. Almanya’ya ikamet ettikten sonra hemen sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.

Peki Almanya’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Almanya’da 2022 yılı itibari ile saatlik 9,82 Euro olmaktadır. Haftalık 40 saat çalışan işçi vergi kesintisi öncesi aylık 1700 Euro asgari ücret almaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum