Sağlık Bakanlığı KPSS'siz Tercüman Alımı (Danışman Alımı)

Sağlık Bakanlığı KPSS'siz Tercüman Alımı (Danışman Alımı)

Sağlık Bakanlığı tercüman alımı yapacağını ilan etti. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayınlanan duyuruya göre danışman alımı olarak istihdam gerçekleşecektir.

Sağlık Bakanlığı sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve destekleme projesi kapsamında tercüman alımı yapıyor. Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilanda bazı noktalara değindi. Danışman alımı proje kapsamında yapılacak. Personel alımı için adaylarda aranan şartları sunuldu.

Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilanda;

“Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin  (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından bir ikraz sağlamıştır. İkraz hâsılasının bir kısmı SSGDP kapsamında yapılacak mal, yapım işleri, danışmanlık dışı hizmetler ve danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır.

Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere bir İngilizce Tercüman alınacaktır. Danışman, Proje sonuna kadar tam zamanlı olarak istihdam edilecektir.

Sözleşmeler İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finansman kaynağının durumuna göre Proje süresince yıllık olarak yenilenebilecektir. İşin Mart 2022 içinde başlatılması planlanmaktadır.” sözlerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığın tercüman alımında adaylardan beklediği hizmetler şöyle;

Resmi belgeleri İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye çevirmesi,

Toplantı gibi etkinliklerde yerli ve yabancı temsilcilere ardıl çeviri yapma,

Sağlık Bakanına ziyarete gelen heyetlerin çevirisini yapma,

Yurtdışı resmi ziyaretlerde tercümanlık yapmak,

Adayın çevirdiği tüm dokümanları arşivleme.

Tercüman Alımı İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması,

Seyahat engeli bulunmaması,

Üniversitelerin Çeviri bilim, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi veya Mütercim-Tercümanlık bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Ardıl çeviri için en az 2 yıl tecrübeli olmak,

YDS’den en az 85 puan almış olmak.

Tercüman Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Tercüman alımı için başvuru yapacak adaylar 7 Mart 2022 saat 18:00 tarihine kadar başvurularını T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürlüğü Satın alma Birimi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001. Cadde No: 9 06800 Çankaya / Ankara adresine giderek başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum