Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri 13.400 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri 13.400 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı Kamu hastaneleri için mülakat olmadan birçok kategoride personel ve sürekli işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Toplam 13.400 personel ve işçiyi kapsayan ilanda, güvenlik, temizlik, sağlıkçı ve sekreter gibi kadrolarda alım olacak.

Sağlık Bakanlığı en son olarak 45 bin personel alımı ve sürekli işçi alımı yapacağını açıklamıştı. Son yayınlanan ilana göre 30.600 kişi aldı. 13 bin 400 kamu personeli alımı için ilana çıkacak.

Kamu Hastanesi Personel Alımı Şartları

Kamu hastanelerinde alınacak personel ve işçiler için 657 sayılı DMK 4’üncü maddesi dikkate alınacak. İstihdam edilecek personeller için hastane başvuru koşulları aşağıdaki gibi açıklandı:

• TC kimliğine sahip olmak, hali hazırda vatandaşlıktan çıkarılmamış olmak.

• Çeşitli nedenlere bağlı olarak kamu haklarından mahrumiyet olmaması.

• Askerlikle ilişiğinin olmaması, askerliği ertelemiş olmak veya yedek sınıfa geçirilme şartını yerine getirmek.

• Hastane başvuru koşulları gereği sınırlamalara uygun durumda olmak, ilgili kanunun 40’ıncı maddesinde yer alan yaş koşullarına uygunluk.

• Kasıtlı suçlar kapsamında bir seneden fazla hapis yatmamış olmak.

• Süre farkı olmaksızın anayasal düzene karşı suçlar, hırsızlık, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat gibi suçtan kaynaklanan hapis cezası yatmamış olmak.

• Hastane bünyesinde görev alacak işçi ve personelin, görevini engelleyen bir sakatlığının olmaması, akıl sağlığının da yerinde olması.

• SGK emeklilik aylığı yaşlılık aylığı almıyor olmak.

• Hastane başvurularında mesai saatleri dışı çalışabiliyor durumda olmak gerekmektedir.

• Hali hazırda bir kurumla sözleşmeli olarak çalışmaya devam edenler, hastaneye personel olarak başvuru yapamazlar. Sözleşme feshi üzerinden bir sene geçmediği sürece bu durum geçerliliğini koruyacaktır.

• En az lise mezunu olması gerekmektedir.

Mülakat ve KPSS Koşulu var mı?

Sürekli işçi alımlarında aranmamaktadır. Kamu hastane personel alımı için başvurularda KPSS taban puanı şartını aşmış olmak gerekiyor. Elemeye girecek olan adaylardan, başvurdukları pozisyona göre taban puanı isteneceği açıklandı. Bazı pozisyonlarda 50 taban puanı aranırken bazı görevler için 60- 65 taban puanı isteniyor.

Hastane personel başvurusu yapacak adaylar, mülakat olmadan kurumdaki görevlerine başlayabilecek.

Hastane Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İŞKUR ve ÖSYM üzerinden tercih alarak yapması bekleniyor. Kamu hastane başvurusu yapacak adayların, tam listeye ulaşarak bulundukları ve çalışmak istedikleri ile resmi kanallardan işlem yapmaları gerekiyor. Anlık olarak ilanları takipçilerimize ulaştırmaktayız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum