Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Ekim Ayı Personel Atama Kılavuzu

Sağlık Bakanlığı 2023 Yılı Ekim Ayı Personel Atama Kılavuzu

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı kapsamında 2. ve 3. dönem ilk defa ve yeniden personel alımı kılavuzu yayımlandı. Ekim ayı kapsamında yapılacak olan atama kurası ilanına ilişkin detayları ve süreci haberimizin içeriğinde sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı İş İlanları

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı hakkında duyuru yayımladı. 25 Ekim 2023 tarihi Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan ilana göre Bakanlık 2023 yılı 2. ve 3. dönem kapsamında atama kurası ile personel alım kadrosu yayımladı. Bu kapsamda 2023 yılı 2. dönem atama kurası 65 - 72 yaş; 2023 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası yapılacağı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre atamalar Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının personel eksikliğine göre yapılacaktır.

Sağlık Personeli Alımı Hangi Unvanlarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tıpta uzmanlık mevzuatına göre; uzman tabip, uzman diş tabibi, eczacı, diş tabibi ve uzman eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden atama yapılacaktır.

Sağlık Memuru Alımı Başvuru Koşulları

İşe alınacak olan personeller, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması gerekmektedir. Kanun gereği devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabiplerden müracaatlar kabul edilecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında devlet hizmet yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler müracaatta bulunabilir.

Kura tarihinin son gününe kadar da mezun olmuş olan diş tabibi ve eczacılar müracaat edebileceklerdir.

Adayların kura tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olması daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarda çalışmış olması istenmektedir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Sağlık Bakanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilave müracaatlar 25 Ekim 2023 tarih itibariyle başlamıştır. Adaylar başvurularının 30 Ekim 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular PBS üzerinden online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılmayacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.