PTT Anında Ödeme Yapıyor! 1.536 TL Yardım Yapılacak

PTT Anında Ödeme Yapıyor! 1.536 TL Yardım Yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç sahibi olan ve gerekli şartları sağlayan ailelere 1.536 TL nakdi destek yardım yapılacak. Nakdi destek yardımı başvuru şartları nedir? Ödemeler nasıl yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi ailelere nakdi destek sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen sosyal yardım programları yıl içerisinde vatandaşların yanında olmak için çeşitli programlar yayınlayarak, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında oluyor.

Yeni açıklanan sosyal yardım paketi kapsamında1.536 TL yardım yapılacağı açıklandı.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI VATANDAŞLARIN YANINDA!
Bakanlık tarafından yılın bütün günleri, ailelere, kadınlara ve çocuklara verilen nakit destekler olduğu gibi diğer toplum katmanlarına da her ay binlerce lira ödeniyor. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin illerde ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekiyor. Aynı zamanda vakıfların yanı sırasında başvurular e-Devlet üzerinden de alınacaktır.

65 yaş üstü vatandaşların bu sosyal yardımı alabilmeleri için gelir şartını yerine getiriyor olmaları gerekiyor. Bunda da vatandaşlara bazı kolaylıklar sağlanıyor. Gelir şartı değerlendirilirken 65 yaş üstü vatandaşların sadece kendisinin ve varsa eşinin geliri dikkate alınıyor. Eğer kişi başı düşen aylık gelir net asgari ücretin üçte biri olan 1.833 TL’nin üzerinde değilse ve başvuru yapan vatandaşın sosyal güvencesi yoksa yaşlı aylığı veriliyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 1.536 TL ÖDEME YAPILIYOR!
İhtiyaç sahibi ailelere güncel tutarlara göre her ay 1.536 TL ödeme yapılıyor. Bu ödemeler PTT şubelerinden alınabildiği alamayacak durumda olan vatandaşların evlerine kadar getiriliyor. Atlık yapılan sosyal ödeme tutarlarına 2023 Ocak ayında zam gelmesi bekleniyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum