Merkezi Atamayla 4500 Güvenlik ve Koruma Memuru Alımı Yapılacak

Merkezi Atamayla 4500 Güvenlik ve Koruma Memuru Alımı Yapılacak

Son dakika merkezi atamayla güvenlik ve koruma memuru alımı yapılacağı açıklandı. 4500 kişinin alınacağı personel eğitimlerinde mülakat olmayacağı belirtildi.

Merkezi atamayla güvenlik ve koruma memuru alımı kadrolu şekilde tek elden merkezi atamayla gerçekleştirilecek. Her sene kamu kurumlarında alınan personel kapsamındaki ilanda mülakat olmaması avantaj olarak değerlendiriliyor.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Kamu personeli alımları tek elden merkezi şekilde sınav kapsamında, merkezi atama ile gerçekleştirilecek. Ön lisans ve güvenlik bölümü mezunları taleplerine göre adaylar başvurularda mülakata girmeyecek. Her sene yapılan kamu alanlarındaki güvenlik görevlisi alımlarında belirtilen kriterlere dikkat etmek gerekiyor.

guvenlik-koruma-is-ilanlari.jpg

Mülakat Olmamasına Önem Veriliyor

Kamu kurum ve kuruluşları için gerekli güvenlik görevlisi alımı mülakatlar olmadığında daha faydalı olarak değerlendiriliyor. İş olanağına ulaşmak için belirli bir standart oluşturulması için KPSS merkezi atama isteyenler epey fazla durumda… 4500 civarı koruma ve güvenlik memuru atamasının olması farklı kurumlarda özlük haklarından faydalanmayı da sağlıyor.

koruma-guvenlik-is-ilanlari.jpg

Az Sayıdaki Atama

KPSS 2021/1 merkezi atamasında önemli derecede sayı azlığı görülürken yeni duyuru ile istenen kontenjanın olacağı düşünülüyor. 2 kişilik kadro ardından yeni haberlerle tüm branşlara adil kadro ve dağılımlarının gerçekleşeceği bildirildi. Atamalardaki beklentilerin ne kadar karşılanacağı noktasında belirsizlik sürüyor.

KPSS merkezi atama güvenlik atamalarında sorunsuz ve en sağlıklı atama yollarından biri olarak değerlendiriliyor. Sertifika konusunda da şart bulunmaması dikkat çekiyor. Bölüm mezunları haricinde iki haftalık kurslarla güvenlik görevlisi olanlar ciddi bir sorun olarak görülüyor. Meslekte uzmanların önüne engel teşkil eden bu durumun ileride nasıl şekilleneceği bilinmiyor.

Adayların genel görüşlerine bakıldığında KPSS üstünlüğüne göre itiraz genelde bulunmuyor. Mülakat sisteminin ise ayrıcalıklar nedeniyle haksızlıklara neden olduğu düşünülüyor.

Anlık olarak merkezi atama ve diğer tüm kamu kadrolu alımlarına ücretsiz cep uygulamamızı indirerek veya facebook adresimizden bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum