Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığı 19 İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığı 19 İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kapadokya Alan Başkanlığı 19 kadroya sürekli işçi alımı yapacağını ilan etti. KPSS’siz personel alımı ve KPSS puanları ile bu ilan yayınlandı. 7 branş başvurularına Türkiye genelinden nasıl başvuru yapılacağı paylaşıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 19 Sürekli İşçi Alımı

Kapadokya Alan Başkanlığı 7 branşta KPSS’siz personel alımı ve KPSS puanları ile kamu iş ilanları yayınladı. Kurum ilanına Türkiye genelinden nasıl başvuru yapılacağı adayların erişimine açtı.

Bakanlık İlanları Açıklaması Şöyle;

“Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde (19) boş sürekli işçi kadrolarına anılan Yönetmeliğin 8’inci maddesinin 7’nci fıkrasına göre KPSS puanı aranmaksızın; Mimar (1), anılan Yönetmeliğin 8’inci maddesinin 6’ncı fıkrasına göre KPSS taban puanı esas alınmak üzere; Avukat (1), Makine Mühendisi (1), İnşaat Mühendisi (1), Mimar (2), İdari Uzman (2), Büro Görevlisi (6), Destek Personeli (2), Koruma ve Güvenlik Görevlisi (3) alımı yapılacaktır.

Avukat Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Bu pozisyona başvuracaklarda aranacak şartlar: Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Hukuk Fakültelerinden yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Makine Mühendisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Makine Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İnşaat Mühendisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İnşaat Mühendisliği programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Mimar Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık programından yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Mimar Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı aranmaksızın sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık programından yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İdari Uzman Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programlarının birinden yada bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İdari Uzman Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile bir (1) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Beslenme ve Diyetetik programından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Büro Görevlisi Alımı (Memur Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile dört (4) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Büro Görevlisi Alımı (Sekreter Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir ön lisans programından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Destek Personeli Alımı (Hizmetli Alımı): Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (2) personel alınacaktır. Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi Alımı: Bu pozisyona, KPSS puanı esas alınmak üzere sözlü sınav ile iki (3) personel alınacaktır. Lise ve dengi okul mezunu olmak. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunu’nun 10’uncu maddesinde belirtilen koşulları taşımak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız "Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına” sahip olmak. Kadınlarda 160 ve erkeklerde 170 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’den az olmamak.

Giriş Sınavına Başvuru Şekli Ve Süresi:

Başvurular dijital ortamda 22 Şubat 2024 ile 7 Mart 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.