KPSS-2021/10 Yerleştirme 20 Bin Personel Alımı 22 Aralık 2021

KPSS-2021/10 Yerleştirme 20 Bin Personel Alımı 22 Aralık 2021

Sağlık Bakanlığından 2021 yılı son ayı bitmeden 20 Bin Sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Çok sayıda farklı unvan alınacaktır. Unvan ve kontenjan bilgileri, şartlar ve başvuru şekli haberimizde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığından çok sayıda farklı unvanda toplam 20 Bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yayınlanan ilana göre başvuruda aranan şartları taşıyan adaylar için başvuru şekli ve detaylarına yazımızda ulaşa bilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı kontenjan şu şekilde; 6 biyoloji, 96 çocuk gelişimcisi, 50 dil ve konuşma terapisti, 338 diyetisyen, 10 Bin 348 Hemşire, 46 Ergoterapist, 50 Odyoloj, 14 Perfüzyonist, 287 Psikolok, 27 sağlık fizikçisi ve son olarak farklı niteliklerde 8 Bin 738 sağlık teknikeri olacak şekilde kontenjan dağılımları yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre taşra teşkilatı hizmet birimlerinde hizmet etmek isteyenler arasından ÖSYM tarafınca gerçekleştirilen kamu personeli seçme sınavından alınan puan sıralamasına göre 20 Bin personel alımı yapılacak.

Düzey olarak adayların Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek olup başvuru şartlarının ve tercihlerin yapılacağı kılavuz henüz yayınlanmamış ancak KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzu başlığında ÖSYM web adresinden duyurulacaktır.

Başvuruda bulanan adaylar için başvurular sadece 6 günlük süre içerisinde başvuru yapa bilecektir. Yani başvurular 16 Aralık 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlandığından mütevellit son başvurular 22 Aralık 2021 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Atama şeklinde alım yapılacak.

Başvurular ÖSYM web adresine giriş yaptıktan sonra online olarak yapıla bilecektir. Ya da adaylar Sağlık Bakanlığına posta yoluyla veya şahsen müracaatlarını sağlaya bileceklerdir.

Başvuru kılavuzu ve tablolar

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum