Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 sürekli işçi alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 sürekli işçi alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, deniz güvenliği ve kıyı emniyeti alanında faaliyet gösteren önemli bir kurumdur. Bu kapsamda, güvenli denizcilik ve kıyı emniyeti hizmetlerini daha da güçlendirmek amacıyla 52 sürekli işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü güvenli ve sürdürülebilir denizcilik hizmetlerinin sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Kurum bu sebeple devamlı olarak kadrosunu güçlendirmekte ve istihdama katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda resmi gazete de yayımlanan ilan göre kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 sürekli işçi alacak.

Kadro dağılımı şu şekilde;

Mühendis – 1 Personel

Tekniker – 2 Personel

İkinci Kaptan – 4 Personel

İkinci Mühendis – 4 Personel

Gemici – 20 Personel

Yağcı – 21 Personel

Adaylardan istenen başlıca genel şartlar ise şu şekilde;

Mühendislik kadrosuna başvuracak adayların Üniversiteler bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olması, ilanda ayrıntılı bir şekilde belirtilen sertifikalara sahip olması gerekiyor. Tekniker pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan ise üniversitelerin ilanda ayrıntılı bir şekilde belirtilen önlisans programlarından mezun olmaları isteniyor.

Gemici ve Yağcı pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan istenen mezuniyet derecesi ise önlisans olarak açıklandı. Bunun yanı sıra adaylardan, meslek ile ilgili olan sertifikalar sahip olmaları da isteniyor.

KPSS şartı var

Adayların bu ilana başvuru yapabilmeleri için ilgili KPSS puan türüne sahip olmaları yani 2022 KPSS sınavına girmiş olmaları gerekiyor.

Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 52 sürekli işçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. Adaylar başvurularını İŞKUR internet sitesine giriş yaparak tamamlayabilecekler. Başvuru için adaylara verilen süre ise, ilanların resmi olarak yayımlanmasından sonra 5 gün olacak.

Ayrıca ön başvurusu kabul edilen adaylar, daha sonrasında ise sözlü sınava davet edilecek. Adaylarında sözlü sınavdan aldığı puan ile KPSS puanın ortalaması adayın kesin puanını belirleyecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.