Karayolları Genel Müdürlüğü 3 Bin İşçi Alımı Güncel Duyuru

Karayolları Genel Müdürlüğü 3 Bin İşçi Alımı Güncel Duyuru

Güncel açıklamaya göre, 3 bin işçi alım duyurusu yayınlandı. Yayınlanmış olan duyuruya göre 3 kişi olarak yapılacak olan alım için yedek adaylardan atama yapılacağı açıklandı. Sürece dair detaylar haberimizde verilmiştir.

Sürekli İşçi Alımı İlan Duyurusu

Karayolu Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde 3 bin işçi alımı yapacağını, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığı ile ilan etti ve başvuru sürecini tamamladı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından asil olarak işe alınacak olan personeller belirlendi. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde yedek aday atama kararı yayımlanmıştı.

Asil adaylardan atanamayan kişiler için yedek aday ataması yapıldı. 17 Ekim 2023 tarihinde yayımlanmış olan işçi alanı duyurusuna göre asil adaylar için atama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

Personel alımına dair güncel yapılan duyurular, Genel Müdürlük tarafından merkez ve taşra teşkilatlarına bağlı işyerlerinde 4857 sayılı iş kanununa tabi daimî işçi kadrolarında istihdam edilecek olan işçi alımına ilişkin duyuru yayınlandı.

Yapılan açıklamaya göre, güvenlik soruşturması arşiv araştırması kanunu uyarınca arşiv araştırması olumlu sonuçlanan ikinci grup atama işlemlerinin 17 Ekim 2023 tarihi itibariyle yapılacağı belirtildi.

Duyuruya göre bu açıklama tebliğ yerine geçeceği için başvuru sahipleri herhangi bir tebliğin yapılmayacağı açıklandı. Sonuç sorgulama ekranı söz konusu yapılan açıklamaya göre, adaylar sonuçlarını çevrim içi ortamına, T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihiyle birlikte Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi aracılığı ile sonuçlarını öğrenebilecekler.

Kamu İşçi Alımı Başvuru Koşulları Neydi?

Kurum tarafından yayınlanmış olan güncel kılavuza göre işe alınacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. En önemlisi arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlandırması istemekteydi. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve yapılacak olan güvenlik soruşturması kapsamında sabıka kaydı bulunmayan adaylardan alıp gerçekleşti.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanamayan emekli olmayan veya emekliye kazanmamış olan adayların atama işlemleri yapıldı ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından güncel olarak yayımlanacak olan ilanlara dair detayları ve yeni ilanları öğrenmek için ücretsiz bir şekilde cep uygulamamızı indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum