Kamu 400 güvenlik Görevlisi ve 100 Sürekli İşçi Alımı 7-17 Aralık

Kamu 400 güvenlik Görevlisi ve 100 Sürekli İşçi Alımı 7-17 Aralık

Kamu kurumları yeni personel alımı iş ilanları yayınlıyor. 7-17 Aralık 2021 tarihlerinde Bakanlık 400 güvenlik görevlisi alımı ve 100 sürekli işçi alımı başvuruları alınacak. Hangi şehir kaç kişi alacağı tablo halinde erişime sunuldu.

Kamu personeli alımı başvuruları 7-17 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak. Bakanlık 400 güvenlik görevlisi alımı ve sürekli işçi alımı başvuruları başlıyor. Hangi şehir kaç kişi alacağı tablo halinde sunuldu. Alımı Kültür ve Turizm Bakanlığı yapacak.

Kendi şehrinizde bulunan alımlara başvuru yapmanız özellikle temizlik görevlisi alımında önem arz edecek. Tabloları inceleyin.

kultur-bakanligi-500-surekli-isci-alimi.jpgturizm-bakanligi-500-kamu-personeli-alimi.jpg

Bakanlık personel alımı başvuruları elektronik ortamda olacak.

Adaylar başvurularını internet üzerinden 7 Aralık 2021 ile 17 Aralık 2021 tarihleri arasında yapacaktır. Başvurmak isteyen adaylar cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Güvenlik görevlisi alımı ve temizlik görevlisi alımı aynı anda başvuru yapılamaz.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

KPSS Şartı ve Öğrenim Durumları

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak. Adaylar önlisans veya lise mezunu olması gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Kamu dairelerinden ihraç edilmemiş olması gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.