Hazine Bakanlığı Online Başvuru ile Kamu Personeli Alımı Son Günler

Hazine Bakanlığı Online Başvuru ile Kamu Personeli Alımı Son Günler

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ankara Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. bünyesinde memur olarak görevlendirmek üzere online başvuru ile kamu personeli alımında son günlere gelindi. İŞKUR üzerinden yayımlanan toplamda 5 kamu personeli alımı için detayları!

Hazine Bakanlığı Online Başvuru ile Kamu Personeli Alımı Son Günler

Bakanlıklar arasında bu sene en çok istihdam oluşturan bakanlık olan hazine ve maliye bakanlığı bu seferde İŞKUR üzerinden alın yapacak. Bu kapsamda İŞKUR, Hazine Bakanlığı tarafından çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere alımlar yapılacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Memur ve işçi istihdamı için başvurularda sona gelindi.

Hazine Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla yayımlanan bir duyuruyla çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere alımlar yapacağını duyurdu. Bu kapsamda, Ankara Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. bünyesinde memur ve işçi istihdamı gerçekleştirilecektir.

Kamu memur alımları için kontenjanlar, başvuru şartları ve süreç hakkında ayrıntılı bilgiler İŞKUR üzerinden paylaşılmıştır. Kontenjan dağılımı aşağıdaki gibidir:

1 kişi Muhasebeci

1 kişi Büro Memuru (genel, personel büro memuru)

3 kişi Uzman Yardımcısı (genel)

Başvurular için adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından yoksun bulunmama, sağlık sorunlarının görev yapmaya engel teşkil etmemesi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması, herhangi bir suç mahkûmiyetinin bulunmaması gibi hususlar yer almaktadır. Ayrıca erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış veya ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

kamuararesim.jpg

KPSS şartı bulunuyor

Genel şartlara ek olarak, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda Lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca bazı kadrolar için özel şartlar da bulunmaktadır.

Son başvuru 5 Haziran

Başvurular İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar, başvurularını tamamlamak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIlanAra.aspx adresini ziyaret edebilirler.

Hazine Bakanlığı online başvuru ile kamu personeli alımında adaylara verilen süre 5 Haziran Pazartesi günü sona eriyor. Adaylar 5 haziran 2023 gece saat:23:59 tarihine kadar İŞKUR e-şube üzerinden başvurularını online bir şekilde yapabilirler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023 personel alımı, 2023 kamu personeli alımı, 2023 İŞKUR ilanı, Güncel kamu ilan.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.