Esnaflara Birinci Grup 5 Bin İkinci Grup 3 Bin TL Devlet Hibe Desteği

Esnaflara Birinci Grup 5 Bin İkinci Grup 3 Bin TL Devlet Hibe Desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından esnaflara yönelik devlet desteğini açıkladı. Esnaflara iki grup halinde ödeme yapılacak. Birinci grup 5 bin TL ikinci grup ise 3 bin TL devlet hibe desteği alacak.

Esnaflar bu müjdeyi bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki grup destek paketini liste halinde açıkladı. Birinci grupta bulunan esnaflara 5 bin TL ve ikinci grupta yer alan esnaflara 3 bin TL devlet destek ödemesi yapılacak. Birinci ve ikinci grup esnaf listelerinde kimler yer aldı?

Birinci Grup

Kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız.

İkinci Grup

Bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır.

Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve otobüsçüler ile pazarcılar da dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan vatandaşlarımıza 3 bin liralık hibe ödemesi yapacağız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.