EGM den polislerimize iftira kampanyası basın açıklaması

EGM den polislerimize iftira kampanyası basın açıklaması

EGM den son dakika basın açıklaması ile polislerin şiddete uğrayan kadınların başvurularını kabul etmediği ve tedbir kararlarının mahkemeler tarafından reddedildiği iftiraları hakkında açıklama yaptı. EGM iftira açıklaması nedir? Haberimizde

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) resmi internet sitesi üzerinden son dakika bir basın açıklaması yayınlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü polisler tarafından şiddete uğrayan kadınların başvurularının kabul edilmediği ve tedbir kararlarının mahkemeler tarafından reddedildiği hususunda yürütülen iftira kampanyası hakkında basın açıklaması yayınlandı.

Söz konusu basın açıklamasında HDP eş genel başkanı Pervin Buldan’ın grup konuşmasında yapmış olduğu “Polisler şiddete uğrayan kadınların başvurularını almamakta ve mahkemeler koruma kararı vermemektedir” ifadesi sonrası EGM basın açıklaması yayınladı.

Yayınlanan basın açıklamasının tam metnini yayılıyoruz.

Son günlerde polislerin şiddete uğrayan kadınların başvurularını kabul etmediği ve tedbir kararlarının mahkemeler tarafından reddedildiği yönündeki iftira kampanyası devam ediyor.

Söz konusu iftira kampanyasının nöbetçiliğini bugün de HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan devraldı. Buldan, grup konuşmasında, günler öncesinde yalanladığımız iddiayı yeniden gündeme getirerek, “Polisler şiddete uğrayan kadınların başvurularını almamakta ve mahkemeler koruma kararları vermemektedir” ifadesini kullandı.

Türk Polis Teşkilatı olarak aile içi ve kadına yönelik şiddetin son bulması için attığımız adımlar ve hassasiyetimiz en üst seviyededir.

Terör örgütünün sözde lider kadrosunun Kandil’de kız çocukları ve kadınlara yönelik istismar ve tacizleri kamuoyuna yansımışken, bunları grup toplantılarında gündeme getiremeyenlerin, Türk Polis Teşkilatı’nı kirli bir iftiraya alet etmesi manidardır.

Daha önceki açıklamamızda belirttiğimiz üzere, yapılan incelemelerde, karakola başvuran kadınların geri çevrildiği iddiasını doğrulayan herhangi bir somut olay bilgisine ulaşılamamıştır.

Mağdurun, şiddet uygulayan kişiden şikâyetçi olmadığı veya herhangi bir tedbir istemediği durumlarda dahi aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele birim amirleri tarafından her vaka ayrı ayrı ele alınmakta ve riskli olduğu tespit edilen vakaların takibi titizlikle yapılmaktadır.

İftira kampanyalarının aksine Türk Polis Teşkilatı olarak aile içi ve kadına yönelik şiddete karşı her zaman aile bireylerinin ve kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.