Bekçi Alımı EGM 10 Bin Kadro Aralık Güncel Durumu

Bekçi Alımı EGM 10 Bin Kadro Aralık Güncel Durumu

Bekçi alımı 10 kadro için alım yapılması bekleniyordu. Sabırsızlıkla bekçilik ilanını bekleyen adaylar ilanın bir an önce yayınlanmasını istiyor. Merkezi atama öncesinde bu alıma başvuru yapmak isteyenler yoğunlukla ilanın ne zaman yayınlanacağını araştır

Bekçi alımı EGM 10 bin kadro başvurusu için adaylar ilanı bekliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin bekçi alımı yayınlanmasını adaylar dört gözle bekliyor. Merkezi atama öncesinde bu alım için ilana çıkmasını adaylar istiyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar bekçilik ilanı ne zaman yayınlanacak diye merakla araştırmalara girdi. Kurumlar yıl sonu itibari ile verilen kadrolara alım yapması bekleniyor. Aksi takdirde yeni yıl için kadro için yeni tahsis gerekecek.

Bekçi Olacaklarda Aranan Şartlar Neler?

2022-bekci-alimi-2022.jpg

Türk vatandaşı olması gerekiyor. Boy olarak 1.67 cm olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısına da bakılıyor. Bu sebeple beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak şartı aranıyor. İlanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı aranmaktadır.

Adaylar 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.

Memuriyete engel bir hali bulunmamak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak. Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Sosyal medyalarımızdan ve cep uygulamamızı indirerek anlık tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
27 Yorum