Bakanlıklar yeni atamalar ve görevden alınanlar yayınlandı

Bakanlıklar yeni atamalar ve görevden alınanlar yayınlandı

Yeni yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile bakanlık makamlarında yapılan yeni atamalar ve görevden alınan kamu görevlilerinin kimler olduğu yayınlandı. Hepsi haberimizde.

Bugün yayımlanan Resmi Gazete ile bazı bakanlıklar bünyesinde bulunan görevlerde yönetici değişiklikleri yapıldı. Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile bakanlıklarda görevden alınan ve yeni atamalar şöyle;

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kilis Gençlik ve spor il müdürü Bahattin YETİM görevden alındı,

Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Murat ESKİCİ atandı,

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Mahmut SÜTÇÜ atandı.

Cumhurbaşkanlığı 26 Mart 2021 tarihli atama kararları tam metni;

Karar:2021/175 Gençlik ve Spor Bakanlığı Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

bakanlik-atama.jpg

2021/176 Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Murat ESKİCİ atanmıştır.

Karar: 2021/177 Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mahmut SÜTCÜ atanmıştır.

Atama kararları

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.