Aile Bakanlığı Kamu’ya 1121 Memur Ataması Noter Kurası

Aile Bakanlığı Kamu’ya 1121 Memur Ataması Noter Kurası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1121 memur ataması yapılacak. Kamu’ya atama noter kurası ile yapılacak. Aile Bakanlığı noter kurasını 17 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirecek. Devlet memur alımı nasıl yapılıyor.

Aile Bakanlığı 1121 Devlet Memur Alımı Duyurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur ataması noter kurası ile yapacak.

Kamuda istihdamı planlanan 1.121 gencin ataması 17 Mayıs’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bakım ve korumasında yetişen 1.121 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılacak.

Devlet korumasında yetişen gençler, Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim durumlarına uygun kadrolarda istihdam edilecek.

Tercih işlemlerini 27 Nisan’da tamamlayan hak sahibi 1.121 gencin ataması 17 Mayıs Salı günü tercihleri doğrultusunda ilgili kadrolara yapılacak.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı sağlanıyor. Bu amaçla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yılda üç kez atama yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakım ve koruma altında yetişen gençlere atanmalarından sonra da destek hizmetlerini sürdürüyor. İstihdam edilen gençlere, Bakım Sonrası Rehberlik İzleme ve Değerlendirme Birimlerindeki personel tarafından yaşadıkları sorunların çözümü konusunda destek sağlanarak, rehberlik çalışmaları yürütülüyor.

Bugüne kadar devlet korumasında yetişmiş toplam 57.528 kişinin kamuda istihdamı sağlandı.

Bu alımla alakalı tüm detayları Bakanlığın resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.