Aile Bakanlığı 2828 Kanunla 1041 Memur ve Kamu Personeli Alacak

Aile Bakanlığı 2828 Kanunla 1041 Memur ve Kamu Personeli Alacak

Aile Bakanlığı tarafından güncel olarak yayınlanan habere göre 2828 kanun kapsamın da 1041 memur ve kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. 1041 memur kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecektir. Alım yapacak kurumlar açıklanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tarafından yeni yayınlanan ilana göre 2828 kanun çerçevesin de 1041 memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacağını açıklandı. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre: devlet koruması kapsamın da yetişmiş gençlere istihdam müjdesi geldi. Bakanlık bünyesin de yıl da üç kez olmak şartıyla Mayıs, Eylül ve Aralık ayların da devlet kurum ve kuruluşlarına memur ve kamu personeli ataması yapılıyor.

Devlet korumasında yetişen gençlere istihdam!

Devlet korumasın da yetişen; yeni yayınlanan habere göre 1041 genç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edileceği müjdesi geldi. 2022 yılını da kapsayacak olan bu atama Aralık ayı bitmeden gerçekleştirilmesinin planlandığı açıklandı.

Aralık Ayı Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesin de istihdam edilecek devlet korumasın da gençler için 6 Aralık 2022 ve 16 Aralık 2022 tarihleri arasında bulunan 10 günlük süreçte başvuruların alınacağı açıklandı.
Gençlerin istihdamı bünyesin de yayınlanan başvuru kılavuzuna göre, başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak elektronik başvuru yapılacaktır.

Alım Yapılacak Olan Kamu Kuruluşları Belli Oldu!

Merkez ve Taşra teşkilatların da olmak üzere alım yapılacak kamu kurum ve kuruluşları sizlere verilmiştir. Aşağı da listesi bulunan kamu kurum ve kuruluşları bünyesinden hariç çeşitli üniversitelerde de alım yapılacağı açıklanmıştır.

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Demiryolları Taşımacılık, Devlet Su İşleri, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ticaret Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi, Yargıtay Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu, Eti Maden İşletmesi Genel Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum