Adalet Bakanlığı ve CTE 12.933 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı ve CTE 12.933 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı ve CTE 12.933 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurum 12 Bin 933 personel alımı genel başvuru şartları ile kontenjan dağılımlarını sunduk. Kontenjan dağılımına göre CTE kaç kişi alacak.

Adalet Bakanlığı ve CTE 2022 yılı 12.933 kamu personel alımı yapacak. Kurum Personel Genel Müdürlüğüne 6.683, Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğüne 5.563, İcra İşleri Dairesi Başkanlığına 500, Adli Tıp Kurumu Başkanlığına 187 personel alımı ile beraber toplam 12 Bin 933 personel alımı yapıyor.

Alımı Yapılacak Unvanlar;

Sözleşmeli zabıt katibi, sözleşmeli mübaşir, sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alımı, sözleşmeli şoför, sözleşmeli aşçı, sözleşmeli tercüman, infaz ve koruma memuru, büro personeli, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, destek personeli koruma ve güvenlik görevlisi, kimyager, unvanlarında personel alımı yapıyor.

12.933 Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir;

30 veya 35 yaşını tamamlamamış olmak.

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS’den P94, P93 veya P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, En az Lise mezunu olmak şartı ile Önlisans veya Lisans mezunu olmak.

Alım yapılacak kadroya göre belirtilen özel nitelikleri sağlıyor olmak şartları aranacaktır.

Zabıt katibi alımı için fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak.

İlan yayınlandığı an ulaşmak için aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirin.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum