2020/1 Bekçi Alımı Sonuçlandı! 2021 Yeni Bekçi Alımı Yayınlanacak Mı?

2020/1 Bekçi Alımı Sonuçlandı! 2021 Yeni Bekçi Alımı Yayınlanacak Mı?

Bekçi alımı için ilan bekleyenler süre kısaldı. 2020/1 bekçi alımı sonuçlandı ve Polis Akademisi Başkanlığında duyuruldu. Eğitimleri biten bekçiler görev yerlerine gideceği üzere, eğitim okullarında yer açıldı.

Yeni Bekçi Alımı 2021 yılı yayınlanması her an olabilir. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2020/1 bekçi alımı sonuç duyurusu yayınlandı. Eğitimleri biten bekçiler görev yerlerine atamaları yapılıyor.

Polis Akademisi eğitim okullarında yer açıldığı üzere bekçi alım ilanı her an gelmesi söz konusu olacak. Adaylar merakla ilanın ne zaman yayınlanacak diye araştırıyor. Kurum tarafından tarih belirtilmesi durumunda adaylar kamu ilanlarına başvurularını planlayabilecek.

2021-bekci-alimi.jpg

Polis Akademisi Sonuç Duyurusu Aynen Şöyle;

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçilik Giriş Sınavı sonrası sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri tamamlanarak atamaları yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Temel Eğitimi alacak adayların planlaması yapılmış olup, konuya ilişkin açıklama e-devlet şifresi ile öğrenilebilecektir.

Bekçi Alımı Tüm Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

En az İlkokul mezunu (eğitim durumu şartları kuruma bırakıldığı üzere, şuana kadar en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilmiştir) olmak.

2022-bekci-alimi.jpg

Boy olarak 1.67 m olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısına da bakılıyor. Bu sebeple beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak şartı aranıyor. İlanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı aranmaktadır.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak.

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.

Memuriyete engel bir hali bulunmamak.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekiyor.

Kurum tarafından resmi bir açıklama bulunmuyor. Anlık olarak gelişmeleri takipçilerimize sunulacak.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum