17 Mayıstan sonra yasaklar nasıl uygulanacağı detayları

17 Mayıstan sonra yasaklar nasıl uygulanacağı detayları

Türkiye uzun bir kapanma ve kısıtlamadan sonra 17 Mayıs sonrasında yasaklar devam edecek mi? Akşam yasakları ve hafta sonu yasakları olacak mı? 19 Mayıs tatilinde yasak olacak mı? Hepsi vatandaşlar tarafından araştırılıyor?

Ülkemizde 29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma hala devam ediyor. Yaşanılan bu sürecin başlangıç tarihinden bu güne ülkemizdeki vaka artış oranlarında gözle görünür bir değişiklik görülmeye başladı. Tüm vatandaşlar tarafından akıllarda artık şu soru bulunuyor.

17 Mayıs tarihi sonrasında kısıtlama olacak mı? Akşam sokak kısıtlamaları devam edecek mi?  Hafta sonu kısıtlamaları sürecek mi? Daha önce belirlenen illerdeki vaka sayılarına göre kısıtlamaların kaldırılması uygulaması tekrara başlatılacak mı ya da bu uygulama unutulacak mı?

Tam kapanmanın sona ereceği tarih olan 17 Mayıs tarihinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklama ile bayramdan sonra salgını kontrol altına almış olarak bayramdan sonra kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarının atılacağını kaydedilmiştir.

Şu ana kadar vatandaşlarımızın akıllarında bulunan bütün sorular için herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olup Pazartesi günü düzenlenmesi beklenen kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bütün soruları karşılayacak bir açıklama yapılması beklenilmektedir.

Gazeteci Candaş Tolga Işık tarafından paylaşılan bir açıklama ile hükümetin ayın 17 sinden sonrası için yasakları haziran başına kadar kademeli bir şekilde kaldırmayı planladığı. Akşam ve hafta sonu yasaklarının mayıs ayının kalan günlerinde devam edecek gibi göründüğü ama bu yaz için hedefin sezonu mümkün olan en yasaksız haliyle geçirmek olduğu paylaşımı yapıldı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.