SGK Emekli Maaşı Olanlara Destek 1000 TL Veriyor

SGK Emekli Maaşı Olanlara Destek 1000 TL Veriyor

SGK emekli maaşı alanlara 1000 TL destek ödemesinde bulunuyor. Kuveyt Türk yardımda bulunacağını belirtti. Adaylar bankaya giderek yardım başvurularında bulunabileceklerdir. Detaylar haberimizin içeriğinde.

SGK Emekli Maaşı Alanlara 1000 TL Destekte Bulunuyor

SGK tarafından en az bir kere emekli maaşını almış olan adaylar için 1000 TL destek ödemesinde bulunuyor. Kuveyt Türk bankası tarafından yapılan açıklamaya göre emekli olanlar için aylık ek gelir nakdi veriliyor.

Bu duyuruda emeklilerin promosyon ödemesinden yararlanabilmeleri için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Kuveyt Türk Bankası aracılığıyla alacaklarına dair başvuruda bulunmalarının yeterli olduğu belirtildi ve emekli maaşını Kuveyt Türk’e yeni taşıyan müşterilerin maaşlarını en az 1 defa bankadan aldıktan sonra, mevcut emekli maaş müşterilerine en yakın Kuveyt Türk şubesine gelerek promosyon başvurusunda bulunabilecekleri ve akabinde nakit para ödemelerini alabilecekleri aktarıldı.

“3 Gün İçerisinde 1000 TL Ödenecek”

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre Kuveyt Türk tarafından maaşını taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü verenlere 3 iş günü içinde 1000 TL destek ödemesi verileceği belirtilerek SGK emeklileri en erken 17 Şubat’ta maaşını alacak ve maaş zamanına göre başvuru yapıldığında maaşa ek ödeme alabileceği bildirildi.

SGK emekli maaşı ödemelerini, Kuveyt Türk Bankası aracılığıyla alan ve promosyon başvurusunda bulunan emekli vatandaşlara ne kadar ödeme yapılacağı da paylaştı.

Destekler Nasıl Olacak

1.500 TL’ye kadar emekli aylığı alanlara 750 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 875 TL, 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlara 1.000 TL ödeme yardımında bulunacağı belirtildi.

Aylık Destek İçin Tek Şart

Emekli olarak başvuru yapacak adayların en az 1 kere emekli maaşı almış olmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.