Santral Memuru Nasıl Olunur? Memur Alımı Öğrenim Şartları

Santral Memuru Nasıl Olunur? Memur Alımı Öğrenim Şartları

Santral memuru olmak için üniversite mezunu olmaya gerek yoktur. Lise gibi dengi bir okuldan mezun olunmalıdır. Peki, santral memuru nasıl olunur? Memur alımı için öğrenim şartlarını ve aldıkları maaşları detaylandırdık.

Santral memuru nasıl olunur? sorusu bu mesleği tercih edecek kişilerin merak ettiği bir konudur. Öncelikle santral memuru olmak için üniversite mezunu olmaya ihtiyaç yoktur. Lise ya da dengi bir okuldan mezun olan kişiler santral memuru olabilir. Fakat iyi bir yerde çalışmak istiyorsanız üniversitelerin 2 yıllık bölümü olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü'nü okuyabilirsiniz. Elektronik cihaz ve bilgisayar gibi iletişim araçlarını en iyi şekilde kullanmak oldukça önemlidir.

Santral Memuru Maaşları

Santral memuru, günümüzde en çok personel alan mesleklerden biridir. Günümüzde en çok tercih edilen meslek grupları arasında yer alan santral memuru maaşları merak edilmektedir. Peki, santral memuru maaşları ne kadar? 2022 en düşük santral memuru maaşı 4.580 TL, en fazla 8.140 TL'dir. Bir santral memuru ortalama olarak 5.550 TL maaş almaktadır. Ayrıca bazı firmalar daha düşük maaş verirken bazı firmalar daha yüksek verebiliyor.

Santral Memuru Ne İş Yapar?

Santral memuru, hizmet verdiği kurum veya kuruluşlar da ilke ve amaçlara bağlı olarak faaliyetleri yürüten, kurum için gereken haberleşmeyi sağlayan kişidir. Aynı zamanda santral biriminde telefon, bilgisayar veya elektronik aletlerin bakımı ve kontrolünü yapan kişidir. Uzman bir santral memuru firma şirket içerisinde anons ile haberleşme var ise talimatlar doğrultusunda kullanmalıdır. Peki, santral memuru görevleri nelerdir?

  • Santral biriminin düzenliği ile temizliğinden sorumlu olmak,
  • Şirketin iç ve dış haberleşme faaliyetlerini gerçekleştirmek,
  • Şirkete gelen müracaatları yanıtlamak,
  • Kurum personellerine gelen evrakları veya postaları kişilerin posta kutusuna yerleştirmesi,
  • Gerekirse bozuk cihazlar için tamir hizmeti almak,

Santral memuru ne iş yapar? sorusu hakkında sizlere kısa ve önemli bilgiler sunduk.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.