Sahil Güvenlik 150 Astsubay alımı! Astsubay olma şartları

Sahil Güvenlik 150 Astsubay alımı! Astsubay olma şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı astsubay alımı ilk ilanına çıkmış ve başvuruları almaya başlamıştı. 150 Astsubay alımı başvuruları bu hafta 28 Mart 2021 tarihinde sona erecek. Kimler nasıl ve hangi şartlarda başvuru yapabilecek?

Sahil Güvenlik 150 astsubay alımı başvuruları 28 Mart 2021 tarihinde sona eriyor. Astsubay olma şartları arasında neler bulunuyor? Adaylar başvurularını nasıl yapacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Başvuru yapacaklar 27 yaşını bitirmemiş olması, kadın adaylar için hamile olmamak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, medde bağımlılığı olmamak ve kamu kurumlarından çıkarılmamış olması gerekiyor.

astsubay-olma-sartlari.jpg

İdari personel alımı 5 kadın ve 5 erkek için; büro hizmetleri ve sekreterlik, büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı, büro yöntemi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, hukuk büro yönetimi ve sekreterliği, adalet ve büro yönetimi önlisans bölümü mezunları KPSS 60 puanla başvuracak.

Güverte personeli alımı 61 kişi; meslek yüksek okulları güverte, deniz ulaştırma ve işletme önlisans mezunları KPSS şartsız başvuru yapabilir.

Makine personel alımı 43 kişi; gemi makineleri işletme önlisans bölümü mezunu olan adaylar arasından KPSS’siz başvuru yapabilecek.

Güverte kurbağaadam alımı 10 kişi; sualtı teknolojisi önlisans mezun ve KPSS 60 puanı olanlar başvuracak.

İkmal personeli alımı 10 kişi; lojistik, lojistik yönetimi ve maliye önlisans bölümleri mezunu KPSS P93 60 puanıyla başvuru yapabilecek.

Uçak bakım personel alımı 11 kişi; uçak gövde-motor, uçak motoru, uçak gövdesi ve uçak teknolojisi önlisans bölümü mezunları KPSS 60 puanla başvurabilir.

Bilgi teknolojileri personeli alımı 5 kişi; bilgisayar programcılığı, bilgisayar programcılığı programı, bilgisayar teknikerliği ve programlama, bilgisayar teknolojileri, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve programlama, bilgisayar teknolojileri ve programlama önlisans bölümleri mezunu adaylar KPSS 60 puanla başvuru yapılabilir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Adaylar başvurularını 28 Mart 2021 tarihi bitimine kadar E-Devlet üzerinden giriş yaparak internetten yapılacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.