MSB Tük Silahlı Kuvvetleri Subay Alımı Başvuruları 28 Kasım Son

MSB Tük Silahlı Kuvvetleri Subay Alımı Başvuruları 28 Kasım Son

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı 2021 yılı başvuruları 28 Kasım tarihinde sona erecek. MSB subay olma şartları neler? Askeri alımlar için başvuru nasıl yapılıyor? İşte rütbeli alımlarına ilişkin tüm detaylar…

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Subay Alımı İlanı

MSB subay alımı için ilana çıktı ve başvuruları almaya devam ediyor. TSK subay alımı için adaylarda aranan genel şartlar kılavuz halinde sunuldu. Askeri alımlar için bekleyen adaylar bu alıma son başvuru olarak 28 Kasım 2021 tarihi açıklanmıştır.

Başvuruları Nasıl ve Nereden Alınacak?

Adaylar ön başvurularını 28 Kasım 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.

Subaylık Başvuru Genel Şartları Nedir?

1 Ocak 2021tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular).

(b)Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular).

Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1-3)’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar başvuru yapabilir.

Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ve Astsubaylara İlişkin Yönetmeliğin 39 ve 11’inci maddelerinde düzenlenmiş olması gerekiyor.

Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak.

Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak.

Sözleşmeli er/erbaş veya bunların adayı iken sözleşmesi idarece feshedilmemiş olmak.

Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.