MSB TSK 80 Memur Alımı 2022 Kılavuzu

MSB TSK 80 Memur Alımı 2022 Kılavuzu

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 80 memur alımı 2022 yılı kılavuzu yayınlandı. Adaylar başvurularını Ocak ayı içerisinde yapması gerekiyor. MSB personel alımı için başvuru elektronik ortamda yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 80 memur alımı 2022 kılavuzu ilana çıktı. MSB personel alımı başvuruları Ocak ayı içerisinde elektronik olarak yapılacak. Adaylar başvurularını nasıl ve hangi durumlarda yapılacağı ilan edildi.

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına uzman yardımcısı temini yapılacak.

TSK Ön Başvuruları Nasıl Yapılacak

Adaylar 30 Ocak 2022 tarihi bitimine kadar personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır. NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.trsitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir.

Genel Bilgileri

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere; “Millî Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" hükümlerine göre Uzman Yardımcısı temini yapılacaktır.

Her adayın sadece bir tercih hakkı bulunmaktadır. Millî Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Millî Savunma Bakanlığı Merkez Teşkilatında (Ankara); Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında (Ankara) görev yapacaktır. Yabancı üniversitelerden mezun olan adaylar Yükseköğretim Kurulu onaylı denklik belgesini “Eğitim Bilgisi Ekle” ekranından sisteme yüklemesi gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.