MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetler Astsubay Alımı Duyuru

MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetler Astsubay Alımı Duyuru

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları açıktan astsubay alımı 2.duyurusunu yayınladı. MSB adaylara ön bilgilendirme ve ön başvuruları konusunda paylaşımda bulunuldu.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına astsubay alımı yapılmaktadır. MSB PERTEM üzerinden 2.duyuru ile bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmeye göre ön başvuru ve bilgilendirme içerikleri sunuldu.

TÜM ASKERİ ALIMI İLANI VE DUYURUSUNU ANLIK TAKİP ETMEK İÇİN AŞAĞIDA BULUNAN CEP UYGULAMASINI İNDİRİN.

Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri komutanlığına yerleşecekler için detaylar verildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini ilk kayıt işlemleri tamamlanmıştır. İlk kayıt işlemleri sonrasında boş kalan kontenjanların tamamlanması maksadıyla yedek adaylardan kayıt hakkı kazanan adaylara, "Sınıfında Yedek Kayıt Hakkı Kazandınız" şeklinde ifade yazılmış ve ikinci grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 03-04 Haziran 2021 tarihlerinde 08:30-17:00 saatleri arasında, 6'ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının sıralama listesinde bulunabilecektir.

Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 04 Haziran 2021 (dahil) tarihi 17.00'a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için 05-18 Haziran 2021 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir.

Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6'ncı maddede bilgi verilmiştir. 18 Haziran 2021 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
İlan edilen listede Yedek olarak kayıt yaptırmaya hak kazanan ve 03-04 Haziran 2021 tarihlerinde Kovid-19 temaslı/hastası olduğunu beyan eden adaylar;

İlgili kayıt merkezlerine telefonla ulaşarak ön kayıt yaptıracak.

Karantina süresinin bitimine müteakip kayıt tarihlerinde karantinada olduğunu belirten belge ve kayıt için istenilen diğer belgelerle kayıt merkezlerine şahsen başvuracak.

Bahse konu adayların şahsen kayıt yaptırma işlemleri her ne sebeple olursa olsun 15 Haziran 2021 tarihinden sonra yapılmayacak.

Telefonla ön kaydı yapılan ancak 15 Haziran 2021 tarihi dahil şahsen kayıt yaptırmaya gelmeyen adayların adaylıkları sonlandırılacaktır.

Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.

Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Her komutanlığın ayrı izlenecek yolu bulunduğundan kılavuz içerisinden incelenmesi önem arz ediyor.

Ön başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.