MSB 338 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvurularında Rekor Kırılıyor

MSB 338 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvurularında Rekor Kırılıyor

Milli Savunma Bakanlığı 338 kamu personelinin alınacağı kurum tarafından ilana çıkarıldı. Yayınlanan ilana göre farklı niteliklerde çalışmak üzere kamu personelleri alınacak. MSB personel alımı başvurularında rekor bekleniyor.

Milli Savunma Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde hizmet etmek üzere farklı farklı niteliklerde 338 adet kamu personeli alımı MSB bünyesine alınacağı ilanı kurum tarafından Resmi Gazete üzerinden duyuruldu.

MSB personel alımı başvurularında yaşanan yoğunluk nedeni ile başvuru yapacaklar işlemler sırasında aksaklık yaşayabiliyor. Yaşanan durumdan dolayı MSB personel alımlarında rekor kırılması bekleniyor. Kılavuz incelenerek başvuru yapılması gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapmak isteyen adaylar için alımlar sınav yolu ile yapılacaktır. Sınava başvuru yapmak isteyen adaylar Milli Savunma Bakanlığının personel temin sayfası üzerinden online olarak gerçekleştire bileceklerdir.

Genel Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve herhangi bir lise ve dengi okullardan mezun olması şartı aranmaktadır. Başvuru yapacak adaylar için başvurular kurum tarafından yapılan açıklandı.

Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını tamamlamış olma ve Türk Ceza Kanunun 53. Maddesinde yer alan şartları taşıma şartı da ek olarak aranmaktadır.

Alım Şehir Listesi

Rize, Konya, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Ağrı, Edirne Hakkari, Karaman, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli, İstanbul, İzmir, Manisa, Kastamonu, Kayseri, Giresun, Çorum, Samsun, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Ardahan, Erzincan, Isparta, Antalya Sakarya, Kars, Zonguldak, Kırşehir, Van, Bingöl, Muş, Yozgat, Sivas, Ordu, Gümüşhane, Artvin, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Bursa ve Ankara illerine alımlar yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.