Türk Loydu Vakfı Burs Ücretleri ve Nitelikler

Türk Loydu Vakfı Burs Ücretleri ve Nitelikler

Bu makalemizde Türk Loydu Vakfı burs başvuruları hakkında detaylı şekilde kişilere bilgiler aktarmaya çalışacağız. Burs için aranan özellikler ve nitelikler hakkında kişiler aydınlatılacaktır.

Burs Başvurusunda Aranan Şartlar ve Nitelikler Nelerdir?

Kontenjanda açık olması durumunda Türk loydu bursundan faydalanmak için kişilerin belirli lisans programlarında kayıtlı olması gerekir. Bu durumda gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi makinaları işletme mühendisliği, deniz ulaştırma işletme mühendisliği gibi alanlarda kayıtlı olmaları gerekir.

Lisansüstü öğrencileri ise Fen Bilimleri Enstitüsü kapsamında gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendisliği gibi alanlarda kayıtlı olmalıdır. Türk loydu başvurusu kimlere verilir? Konusunda bu düzeyler ve alanlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Türk Loydu Başvuru Şartları Nelerdir?

İlk olarak kişilerin T.C vatandaşı olması ve maddi açıdan yetersiz ekonomiye sahip olması gerekir. Derslerinde başarılı olmak, bulunduğu okul ve sınıfa göre normal yaşta olmak gerekir. Lisans, lisansüstü ve akademisyenlere verilecek burslar için gerekli şartlar bulunmaktadır. Bunların içinde kişilerin derslerde başarılı olması, genel ağırlık not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.5 olması ve en fazla 2 dersten başarısız olunması dikkate alınmaktadır.

Lisansüstü öğrencilerinin başarı not ortalaması 3.20 olmalı ve hocaları tarafından da olumlu şekilde rapor alması önemlidir. Akademisyenlere burs verilmesi için de akademisyenin sürdürmekte olduğu başarı ve çalışmalar göz önünde bulundurularak sağlanır. Türk loydu başvuru şartları içinde kişilerin bu detaylara dikkat etmesi gerekir.

Türk Loydu Burs Başvuru Ücretleri Nedir?

Aylık olarak kişilerin almakta oldukları burs tutarları lisans için 1300 TL, yüksek lisans için 1600 TL, doktora için ise 2.000 TL olarak verilmektedir.

Türk Loydu Burs Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

Hemen her düzey için kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi, ikametgah belgesi, öğrenci belgesi, ÖSYM belgesi, öğrenci not çizelgesi, yayınlanmış olan makalelerin ve tezlerin nüshaları ve burs talep dilekçesi bulunmalıdır. Bu evrakların hazır olması sayesinde bursa başvurusunda bulunulur. Türk Loydu burs başvuru gerekli belgeler bunlar oluşmaktadır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.