Milli Sporcu Bursu Verilecek! Spor ve Eğitim Bir Arada

Milli Sporcu Bursu Verilecek! Spor ve Eğitim Bir Arada

Milli sporcu bursu verileceği Samsun’da yapılan önemli toplantı ardından çok sayıda kişiye açıklandı. Milli sporcuların önündeki eğitim engelinin kalkması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı milli sporculara burs verileceğini açıkladı. Eğitim engelini kaldıran bursa haberleri yapılan bir tanıtım töreni ardından açıklandı.

Spor ve Eğitim Bir Arada Sürdürülebilecek

Cumhurbaşkanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve özel okullar arasında yapılan anlaşmalar protokolle resmiyet kazandı. Milli sporcular bu yeni karar ardından yüzde 100 oranında burs alarak spor ve eğitim faaliyetlerini bir arada sürdürebilecek. Alınan karar ardından milli sporcuların eğitim hayatlarındaki aksamaların azaltılması hedefleniyor.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Konuşma Yaptı

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, tanıtım toplantısında konuşma yaparak yeni durumu dile getirdi.  Kasapoğlu, sporcuların yaşadığı ikileme değinerek okul ve spor ayrımının tedirginlik yarattığını söyledi.  Üniversite döneminde sınava hazırlık aşamasındaki öğrenciler için bu ayrımın bittiği vurgulandı.

Hem ortaöğretim hem de üniversitede yüzde 100 destekli burs verilecek.

Bakanlık tarafından imzalanan protokolde eğitim kurumlarından 49 tanesi burs desteği verdi.

İmza atmayan okullarda görüşmeler yapıldı ve 65 tane daha ekleme oldu.

Gidilmemiş okullarla görüşmeler devam edecek ve sayının artırılması planlanıyor.

Hedeflenen durum, milli sporcuların tamamının özel okullarda okutulması, bu sayede olimpiyatlara daha çok öğrenci götürülmesi hedefleniyor.

Validen Müsabakalara Hazırlıkta Kolaylık Vurgusu

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı sporcuların ikilemden kurtularak spor müsabakalarına daha çok odaklanacağını söyledi. Öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerinin kolaylaşacağını belirten Dağlı, Samsun’da yeni sonuçlar alan öğrencilere dikkat çekti.

Çalışmaların henüz yeni olduğu ve ilerleyen dönemlerde bu iyi gelişmelerin daha da artacağı vurgulandı. Vali Dağlı, bu yeni gelişmenin büyük jest ve fedakarlık olduğunu belirtti.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.