Kaloriferci Nasıl Olunur? İşçi Alımı Ne İş Yapar?

Kaloriferci Nasıl Olunur? İşçi Alımı Ne İş Yapar?

Geçmişten günümüze kadar gelen mesleklerden biri olan kaloriferci nasıl olunur soruşu için en güvenilir cevaplar bulmak mümkündür. İşçi alımı unvanındaki alımlar ne işler ile uğraşmakta? Maaşları ne kadar?

Kaloriferci nasıl olunur? Kalorifer tesisatının bakım ve onarım gibi işlerini yapan kişilere kaloriferci denilmektedir. Kaloriferci olmak için gerekli olan eğitimlerin alınması gerekir. bu mesleğin eğitimi yeteri kadar talep olması halinde tüm mesleki eğitim yerlerinde verilmektedir. Bunun yanı sıra Halk Eğitim Merkezleri ve Türkiye Mimarlar ve Mühendisler odasının kaloriferci kursları düzenlemektedir. Bu kurslara düzenli olarak devam edilmesi halinde mesleğin ince ayrıntıları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olunmaktadır. Gerekli olan eğitimlerin tamamlanarak başarı belgesi alınması halinde kişi kaloriferci olarak mesleğe başlayabilir.

Kaloriferci Ne İş Yapar?

Kurulu ya da kurulacak olan kalorifer tesisatının çalışma sistemleri, projenin okunması, tesisat yapımı, işletmeye alınması, bakım ve onarımlarının yapılması başlıca görevleri arasında yer almaktadır. Kaloriferci ne iş yapar? Düzgün ölçü alarak kesme işlemleri yapmaktadır. Borulara diş açar, her çeşit boruyu istenilen düzeyde ve şekilde bükerek oksi asetilen ve elektrik ark kaynağı kullanarak birleştirilmesini sağlamaktadır. Isıtıcı ekipmanlar için gerekli olan konsol, kelepçe ve askıları kurallarına göre yerlerine monte etmektedir. Tavanlara, duvarlara delik açar ve kalorifer kazanı üzerinde yer akan otomatik ile mekanik kontrol ekipmanları bilmektedir. Kalorifer dairesinin temizlik ve düzenini sağlamak en başlıca görevleri arasında yer almaktadır.

Kaloriferci Maaşları Ne Kadar?

Kaloriferci maaşları ne kadar? Kaloriferci olan bir kişinin ortalama maaşı yaklaşık olarak 9 bin TL üzerinde olmaktadır. Ayrıca bu mesleğe sahip olanların en düşük maaşı yaklaşık 8 bin TL olurken en yüksek maaş ise 10 bin TL’den daha fazla olmaktadır. Bu mesleğe sahip olmak için İŞKUR iş ilanlarını düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.