Canlı Yayında Şok İstifa Açıklaması! Herkesin Merak Ettiği İsim

Canlı Yayında Şok İstifa Açıklaması! Herkesin Merak Ettiği İsim

Son dakika canlı yayında bir istifa açıklaması yapıldı. Şok açıklamalara yer veren herkesin merak ettiği o kişi kim? istifa edip etmeyeceğine dair açıklamalar yapıldı. İşte flash açıklamalar…

Son dakika spor camiasını ilgilendiren canlı yayında o kişinin istifa edip etmeyeceğine dair açıklamalar yapıldı. Şok açıklamalar ile herkesin merak ettiği o isim canlı yayında şok istifa açıklamasında bulundu. İş o isim…

Galatasaray Başkan Adayları Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk arasında yapılacak olan seçim iptal olmuştu. Bu kararın ardından Burak Elmas ile Eşref Hamamcıoğlu arasında yapılan toplantının ardından adaylar basına açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas İstifa Edecek Mi?

Metin Öztürk konuya dair açıklamalarda bulundu: Sayın Burak Elmas istifa etmeyeceğini kesin ve net bir dille söyledi." dedi. Hamamcıoğlu da bu sözü teyit ederek, "Burak Elmas "İstifa etmeyi düşünmüyorum" dedi. Bir karar alacağım seçim tarihiyle ilgili dedi. Biz o tarihin 21-28 Mayıs olması için ısrarcıyız. Kendimiz için değil, Galatasaray'ın kaostan çıkması için.”

Açıklamalarına devam eden Öztürk: Seçim iptal oldu, hiçbir hukuki gerekçeye dayanmadan. Aykutalp ve Burak Başkanlar da toplantıdaydı. Şeffaf olmayan bir süreç var. İstiyoruz ki bu süreci netleştirsin. Saat 5'te bir basın toplantısı yapacağını söyledi. Büyük ihtimalle netleştirecektir. İki başkan adayına da bir seçim tarihi sordu. Eşref Başkanla beraber, en uygun ve en kısa tarih 28 Mayıs. Mutabık kaldık adaylar olarak. Kulüp başkanı Sayın Burak Elmas da itiraz etmeden buna uyacağını söyledi ama uyacağıyla ilgili fiili bir durum içine de girmedi.

Hala top ortada dönüyor. Hala bütçe genel kurulundan, mali genel kurul değil, bahsediliyor. Bu kadar kaotik ortamda öncelik seçimli genel kurulun yapılmasıdır. Topun bu kadar ortada dönüyor olması bizleri rahatsız ediyor. 3 haftadır aynı şeyleri konuşuyoruz. Çıkarsınız 28'e 1 dersiniz, tartışmaya kapanır. Sayın Burak Elmas, umuyorum ki 28'e 1'den 28 Mayıs'ta seçim kararı alır. Bu kaos sona erecek. Katılmayacağını deklare etti. Üçüncü bir aday çıkarsa, o gölge onun üstünde kalır."

Eşref Hamamcıoğlu Açıklamaları

Eşref Hamamcıoğlu: Biz yarın seçim olmasını bekliyorduk. Maalesef Türkiye'de demokrasinin en güzel canlı örneklerinden biri olan Galatasaray camiasına, farklı yöntemlerle ve hukuki labirentlerle müdahale edilmiştir. Galatasaray'ın genel kurulda almış olduğu karara açık müdahaledir. Bundan önceki seçim seçim sürecinde olduğu gibi üçüncü bir adayın yetiştirilmesine çalışılıyor.

Bu Galatasaray'ın üzerine düşmüş bir gölgedir. Galatasaray iradesi kendini korumasını bilecektir. Bu örnek de gösteriyor ki Galatasaray'ın bir an önce kuruluş değerlerine, fabrika ayarlarına dönmesi esastır. Bu seçim sürecinin akamete uğraması, Galatasaray'ın kend içerisinde daha sıkı kenetlenmesi gerektiğini gösteriyor.” Açıklamaları yaptı.

Açıklamalarına yenisini ekleyen Hamcıoğlu: Bu sabah Sayın Burak Elmas ile telefon görüşmem sonrasında kendisiyle mutabık kaldık, bir toplantı yapması konusunda. O da saat 13'e randevu verdi. Özetlemek gerekirse, bu kaostan çıkartmanın tek faktörü bir an önce yeniden seçim kararı alınmasıydı. Bu konuda başkanın mutabakatı tam olmakla birlikte bizim önerimiz olan 21-28 Mayıs tarihine, prensipte tüzüğe göre fikir beyan etmiş olmasına rağmen yönetim kuruluyla görüşeceğini, değerlendireceğini ve bize saat 14.15'te toplantıda görüşünü bildireceğini belirtmesine rağmen bize bir geri dönüş olmadı. Sayın Divan Başkanı vasıtasıyla almış olduğumuz geri bildirimde basına 17.00'de açıklama yapacağını ve beklemenize gerek kalmadığını söyledi.

Bunu yadırgamış olmamıza rağmen 21-28 Mayıs'ta mutlaka seçim olması gerektiğine inanıyoruz. Bunun dışında bir karar, bir tasarruf Galatasaray'ı daha büyük kaosa götürecektir. Galatasaray'da çözümler tükenmez. Bu çözüme liderlik yapacak kişiler vardır. Bizler olduğumuz yerde devam ediyoruz. 21-28 Mayıs'ta seçimin açıklanmasını şartsız, şurtsuz, şerhsiz istiyoruz.

Üçüncü adayın ismiyle ilgili tahminim yok. Bu seçimin ertelenmiş olması herhangi bir şekilde hazırlık olabilir. Belki de olmaz. Ancak tahminim üçüncü aday çıkmayacağı yönünde. 21-28 Mayıs olmaz demedi, bir rezervle değerlendireceğini söyledi.”

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.