Zabit Katibi Uygulama Sınavları İl Ve İlçe Adliyelerinde Yapılsın

Zabit Katibi Uygulama Sınavları İl Ve İlçe Adliyelerinde Yapılsın

Son zamanlarda yapılan sınavlarda adaylar birçok konuda istekte bulunuyor. Adaylar zabit katibi uygulama sınavlarını il ve ilçe adliyelerinde yapılmasını talep etmektedir. Uygulama sınavları Türkiye’de 6 şehirde yapılmaktadır.

Sınava giren adaylar gruplar halinde 3 dakika içerisinde 90 doğru kelime yazmaları istenmektedir. sınavda başarılı olan adaylar diğer mülakatlara girmeye hak kazanıyorlar. Sınavlarda aşırı yoğunluk olduğu için adaylar mağdur olduklarını dile getiriyorlar. Zabıt katibi unvanında atamaları yapılacak memur adayları yoğunluktan ve maddi yönden zorlandıklarını söylüyorlar.

Zabıt Katibi Uygulama Sınavlarında Kolaylık Talepleri

1 Mart 2022 tarihli sözleşmeli personel alımı ilanına 3233 adayın katıldığı icra ve zabıt katipliği uygulama sınavında yoğunluk oluşmuştu. Sınavın ardından adaylar uygulama sınavlarını her il ve ilçe adliyelerinde yapılmasını dile getiriyorlar.

Zabıt katibi sınavları Türkiye’de yaklaşık 6 merkezi noktada yapılıyor. Adaylar bu 6 nokta yerine kendi şehrinde ve ilçesinde bulunan adliyelerde bu sınava girmeyi talep ediyor. Her aday sınavlara girmek için şehir değiştirme gibi ve günü bekleme gibi streslerden uzak daha rahat sınav olmasına dair adliyelerde sınav yapılsın taleplerinde bulunuyorlar.

Adliye ve CTE Zabıt Katibi Olma Şartları

Zabıt katibi olabilmek için en az lise düzeyinde mezun olmak gerekiyor. Erkek adayların askerlik ile ilgisi bulunmaması gerekiyor iken adaylar 30 yaşını bitirmemiş olmaları gerekiyor.

Adalet Banaklığı Kurumundan Haber Bekleniyor

Zabit Katibi uygulamalı sınavları her il ve ilçede yapılacağına dair yetkili mercilerden henüz açıklama yapılmadı. Açıklamalardan hemen haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.