Zabıt Katibi Olma Şartları 2022

Zabıt Katibi Olma Şartları 2022

Zabıt katibi olma şartları başvuru yöntemleri birçok kamu personeli adayının merak ettiği konulardandır. Adalet Bakanlığı personel alımları anlık olarak sunduğumuz üzere güncel bilgiler takip edilmelidir.

Zabıt katibi olma şartları KPSS puanı yanında genel özel şartlara göre yapılmaktadır. Zabıt katipliği görevini yapacak olanlar yardımcı yargı personeli olarak görevlerini yerine getirmektedir.

Zabıt Katibi Maaşı 2022

Zabıt katibi maaşları en düşük 4580 TL ve 7090 TL ortalama rakamlarla görülmektedir. 8.30 17.00 saatleri arasındaki çalışma saatleri resmi tatillere göre şekillenmektedir. Öğle arası molaları da diğer devlet kurumlarındaki sistemle sürmektedir. 12-13.00 arası öğle tatili bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Ne İş Yapar?

Adalet bakanlığı personel alımı kapsamında görevlendirilen zabıt katipleri daha farklı kamu kurumlarında da yer alabilmektedir. İcra daireleri, seçim kurullarında ihtiyaç duyulan bir alan olarak yazışma, dosya takibi, tutanakların düzenlenmesi gibi işlemleri yapmaktadır. Kalem işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan bölümdür. Genel görev kapsamı kurumların güncel ihtiyaçları ve sözleşme kapsamına göre değişmektedir.

Zabıt Katibi Alımı 2022

Zabıt katipliği sınavına giren ve başarıyla bu süreci tamamlayan adaylar zabıt katibi olarak görevlendirilmektedir. KPSS şartı olarak 70 ve üzeri almış olmak gerekmektedir. Minimum lise mezuniyeti aranmakta, yaş olarak da 35 yaşı geçmemiş olmak gerekmektedir.

KPSS puan türleri açısından lisans mezunları P3 puan türü

Ön lisans mezunları P93

Ortaöğretim mezunları P94 puan türlerine göre başvurularını yapmalıdır.

T.C. vatandaşı olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir.

Askerlikle ilgili bir sorun olmaması

Bitirilen bölüm olarak istenen kriterleri yerine getirmiş olmak

Zabıt katip alımı için özel şartlardan bazılarına uymak gerekmektedir. Hızlı ve doğru yazmayı sınayan daktilo ve bilgisayar derslerini başarılı biçimde tamamlamak gerekir. Bilgisayar belgesine sahip olmak, kurumdan istenen diğer özel koşullara uygunluk istenecektir.

Aşağıda bulunan cep uygulamasını indirerek anlık ilanlara ulaşın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum