Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda Devlet Memuru Hangi Şartlarda Alır

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda Devlet Memuru Hangi Şartlarda Alır

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri'ne bağlı olduğunu belirtmek isteriz. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde devlet memuru olarak çalışacak kişilerin hangi koşulları sağlaması gerekiyor?

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı İçişleri tarafından yapılmaktadır. Günümüzde gençlerin en çok iş başvuru yaptığı mesleklerden biridir. Başvuru yapacak adayların KPSSP03 puan türüne sahip olması gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar yayınladığımız ilanları takip etmelidir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Memuru Olmak İçin Aranan Şartları; Sahil Güvenlik Komutanlığı memuru şartları aşağıda yer alıyor.

Müracaat tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12. maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirlenen süre geçmiş olsa da kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, hırsızlık, irtikâp, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, rüşvet, zimmet, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından yoksun olmamak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

Erkek adayların askerlik ile ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak.

Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmak.

Yukarıda belirttiğimiz üzere Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı şartlarına uygun olmanız gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.