POMEM Mülakatı 1 Kasım’da Açıklanacak! Yeni Polis Alımı Ne Zaman?

POMEM Mülakatı 1 Kasım’da Açıklanacak! Yeni Polis Alımı Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 1 Kasım 2021 tarihinde POMEM 27.Dönem mülakat sonuçlarının açıklanacağını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bizzat açıkladı. 28.Dönem polis alımı ne zaman olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM mülakat sonuçlarının 1 Kasım 2021 tarihinde açıklanacağını açıkladı. 27.Dönem sonuçlarını açıklanması ile 28.Dönem polis alımı ne zaman ilana çıkacağı merak konusu oldu.

İşte Polis Alımı Tüm Gelişmeleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yeşilırmak kenarında bulunan Hıdırlık Sosyal Tesislerinde gençlerle buluştu. Öğrencilere 'yaptığınızın işin en iyisini yapmaya çalışın' tavsiyesinde bulunan Bakan Soylu, "Yakın çevreniz kadar sevgili genç arkadaşlarım, dışınızı da gözetmeniz, orayla ilgili atabileceğiniz adımları alabileceğiniz tedbirleri ve aynı zamanda da kuracağınız ilişkileri kurmanız gerekir. Hayat bizden, kendimizden ibarettir. Büyük bir dünyanın bir parçasıyız. Başka bir şey daha söyleyeyim. Annenizin, babanızın duasını almayı hiç ihmal etmeyiniz. Bu dünya geçiş, asıl ahiret o taraf. Ama Allah bize müjdeliyor diyor ki 'Ben zorluklarınızı kolay ederim' diyor. Onun için hiç oradan ayrılmayın. Ve yine en önemli meselelerden bir tanesi de kendinizi sürekli ama sürekli yenileyin. Kendinizin sürekli gelişimini sağlamaya çalışan bir anlayış ortaya koyun. Bunu da niçin söylüyorum? Bunları şunun için söylüyorum.

polis-alimi-aciklamasi.jpg

Bugün bunu ifade etmemenin en temel nedeni şu bir şey de gelecek tayini bulunmaktan Allah'a sığınırım. Ama sizin yaşadığınız Türkiye'ye herkes imrenerek bakacak. Onun için hem karakterlerimiz çok güçlü, her bilginiz çok güçlü, hem yetenekleriniz çok güçlü, hem de sağlam bastığınız coğrafya gibi kendiniz de çok güçlü olmalısınız" dedi.

Bakana POMEM Mülakat Sonucu Sorusu Soruldu

Bakan Soylu, bir öğrencinin sorusu üzerine Polis Akademisi Başkanlığının, polis alımı için gerçekleştirdiği 27. dönem POMEM sözlü mülakat sonuçlarının 2 gün içerisinde açıklanacağını söyledi. Balan Soylu, öğrencilerden sonra STK temsilcileri ile bir araya geldi.

27.Dönem polis açıklamasının hemen sonrasında 28.Dönem polis alımı için ilana çıkılması beklenecek. Bu kapsamda yayınlanacak yeni polis alımı ilanlarını anlık olarak sizlere sunacağız. Yakın bir süre içerisinde yeni kılavuzun yayınlanması beklenebilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.