ÖKS Nedir? Başvurular Nasıl Yapılır?

ÖKS Nedir? Başvurular Nasıl Yapılır?

Sera Kayıt Sistemi nedir? Bu sisteme nasıl başvuru yapılır? Bu soruların yanıtını seracılık ile uğraşan ya da uğraşmak isteyen pek çok kişi merak ediyor. Olumsuz iklim koşullarının tarımı etkilememesi için farklı yöntemler kullanıldığı bilinmektedir.

Pek çok kişi bu tarz olumsuz şartların etkisinden kaçınabilmek için seracılık ile uğraşmaktadır. Böylece daha verimli bir tarım gerçekleştirilerek daha verimli ürünler elde edilebilir. Çünkü bu tarz tarım uygulamalarında ürünler çevresel faktörlerden büyük ölçüde korunmaktadır.

Örtü Altı Tarım Nedir?

Temel olarak örtü altı tarım, çiftçilerin daha verimli tarım gerçekleştirebilmek adına kullandığı bir tekniktir. Bu teknik kullanılarak daha verimli ürünler elde edebilmek mümkün hale gelmektedir. Tekniğin temeli tarlanın üzerinin bir örtü ile örtülerek ürünlerin korunmasını sağlamaya dayanmaktadır.

Üzeri örtülen bitkiler dışarıdaki kötü hava koşullarından daha az etkilenmektedir. Bu yöntem uygulanırken aynı zamanda örtü üzerinden bir havalandırma sistemi de kurularak bitkilerin daha iyi şartlarda büyümesi sağlanabilir. Bu teknik en çok bitkileri gece soğuğundan korumak amacı ile kullanılmaktadır.

Örtü Altı Kayıt Sistemi Nedir?

Örtü altı tarım yapmak isteyen kişilerin Örtü Altı Kayıt Sistemi üzerinden kayıt yaptırması gerekmektedir. Çünkü tarımcılık faaliyetleri söz konusu olduğunda devlete üretim sürecinin kaydettirilmesi şarttır. Özellikle çiftçilik alanında destek almak isteyen kişilerin bu sisteme kayıt yaptırması şart olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde pek çok kurum örtü altı tarım konusunda çeşitli destekler sunmaktadır. Özellikle kurulum aşamasında pek çok farklı hibe desteğinin bulunduğu bilinmektedir.

ÖKS Kaydı Nasıl Yapılır?

Örtü Altı Kayıt Sistemi için bakanlık tarafından hazırlanmış olan bir yönetmelik bulunduğu bilinmektedir. Bu yönetmeliğe göre kişi faaliyet gösterdiği il ya da ilçe müdürlüğüne giderek bu sisteme kayıt yaptırmak için başvuruda bulunabilir. Şayet bakanlık tarafından verilen bir izin var ise bu işlemi e-devlet üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Gerekli evraklar ile ilgili müdürlüklere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından başvuru yaptığınıza dair bir belge alarak başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Örtü altı tarım destekleri için bu sisteme kayıt yaptırmak ise zorunludur.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.