Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Personel Alımı Nasıl Yapar?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Personel Alımı Nasıl Yapar?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen personeller başvuru süreci hakkında araştırma yapıyor. Peki, Meteoroloji personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Meteoroloji personel alımı başvurusu için belirlenen süre içerisinde başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Gençlerin pek çoğu Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak istiyor. Bunun için sizden istenilen şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Meteoroloji personel alımı şartları nelerdir?

Daha önceden kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenler ile, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

KPSS B grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020-2021 KPSS-P3, ön lisans mezunları için 2020-2021 KPSS-P93, lise mezunları için ise 2020 KPSS-P94 puanları esas alınacaktır.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile başvuru sonrası istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. E- Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve değişiklik yapma hakkına sahiptir.

KPSS'ye girmiş 2020-2021 KPSS Lisans sınavında KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli personel olarak hizmet verecek kişilerin yayımlanan iş ilanlarını takip etmesi gerekiyor. Belirli tarihler arası yapılan iş başvurularına sizler de başvurunuzu yapabilirsiniz. KPSS sınavından en az 50 puan alan kişiler MGM bünyesinde çalışabilir.

KPSS sınavına girerek iş ilan kılavuzunda belirtilen puanı almış olmanız gerekiyor. Bunun için KPSS B grubu sınav kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel iş ilanı puan sıralamasına uygun adaylar işe alınıyor. Anlık olarak sunulacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.