MEB Lise Sınavlarını Nasıl Yapacağını Paylaştı (21 Mayıs Detayı)

MEB Lise Sınavlarını Nasıl Yapacağını Paylaştı (21 Mayıs Detayı)

Milli Eğitim Bakanlığı lise sınavlarını 17 Mayıs’tan sonra nasıl yapacağını paylaştı. MEB paylaşımına göre öğrenciler sınava nasıl girecek. Sınava girmek istemeyen veliler nasıl bir dilekçe dolduracağı detayları yazımızda…

Milli Eğitim Bakanlığı lise sınavlarını nasıl yapacağı detaylarını açıkladı. MEB paylaşımına göre veliler nasıl bir yol izleyecek? Sınava girmek serbest olacağı üzere öğrenciler sınava girip girmemeyi neye göre belirleyecek?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacak.

Sınavlar En Erken 21 Mayıs’tan Sonra Yapılacak

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde yapılacak sınavlara yönelik hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bu sınavlara katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulacaktır. Sınavlara katılmak istemeyen öğrencilerin velilerinin bu talepleri içeren dilekçeleriyle en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar eğitim kurumu müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekecek.

Eğitim kurumu müdürlüklerince dilekçeleri alınan ve tercihleri doğrultusunda yapılacak ikinci dönem sınavlarına katılmayacak olan öğrencilerin 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonuna ilişkin iş ve işlemleri, birinci dönem notlarına göre tamamlanacak ve bu öğrencilere yönelik başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır.

meb-lise-sinavlarini-nasil-yapacagini-paylasti.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.