KPSS Önlisans 2022 Sıralaması Açıklandı! Tıkla-Öğren

KPSS Önlisans 2022 Sıralaması Açıklandı! Tıkla-Öğren

ÖSYM tarafından yapılan 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Önlisans için branş bazında sıralamalar açıklandı. Branş bazında sıralamalarınızı ÖSYM AİS sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz..

9 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen KPSS önlisans sınavının branş bazında sıralamaları açıklandı. Kamu da memur olmak isteyen adaylar için branş bazı sıralamaları nasıl öğrenilecek?

ÖSYM tarafından yapılan açıklama:

2022 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2022-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Önlisans Branş Bazında Sıralamalar Nasıl Öğrenilecek?

2022 KPSS önlisans sınavına katılmış olan memur adayları branş bazı sıralamalarını ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden Aday İşlemleri sekmesinden öğrenebilecekler. Adaylardan giriş yaparken T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini istenecektir. Şifresini doğru giren adaylar branş bazında sıralamaları görebileceklerdir.

Sıralamanızı öğrenmek için tıklayınız!

ÖSYM tarafından yapılan açıklama için tıklayınız!

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.