Kpss 2022/1 Memur Alımı Talep Toplamaları Sona Yaklaşılıyor

Kpss 2022/1 Memur Alımı Talep Toplamaları Sona Yaklaşılıyor

Kamu Kurumlarına memur alımı için merkezi atama zamanı yaklaşıyor. KPSS 2022/1 ile memur alımı beklerken talep toplama sona yaklaşılıyor.

Kamu Kurumlarına memur alımı tercihleri için talep toplama işlemleri artık son günlerine geldik. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kılavuz için Türkiye geneli 2022/1 talep toplama işlemleri bitiyor. Nisan ayında başlayan talep toplama süreci için farklı farklı kadrolar yer aldı. Mevsimsel değişimler nedeni ile yeni kadrolar bekleniyor.

KPSS 2022/1 tercihleri ile Türkiye geneli memur alımı yapılacak. Bu süreçler içerisinde kamu kurum ve kuruluşları bünyelerindeki kadrolarını güçlendirmek amacıyla Çalışma Bakanlığına başvuru yapıyorlar. Taleplerini ileten kamu kurumları atama yapılmak üzere ÖSYM tercih kılavuzuna ekleme yapıyor. Artık talep toplama süreçleri sona yaklaşıyor.

2022 yılı memur alımı tercihleri haziran ayı ile temmuz ayı içerisinde yapılacaktır. Adaylar dört gözle memur alımı ilanını bekliyorlar. KPSS 2021 yılı puanlarına sahip adaylar sadece internet üzerinden ÖSYM adresi üzerinden tercih yapacaklar. KPSS 2022/1 tercih kılavuzunda lise, ön lisans ve lisans mezunları için memur alımı yapılacak.

Lise Mezunu Unvanları

Vagon Teknisyeni, Bilgisayar İşletmeni, Şoför, Memur, Sağlık Teknisyeni, Teknisyen, Hizmetli,

Ön Lisans Mezunu Unvanları

Vhki, Anbar Memuru, ARFF Memuru, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Enformasyon Memuru, Gişe Memuru, İş Makinesi Şoförü, Sağlık Teknikeri, Aşçı, Hemşire, Sekreter, Tekniker, Kondoktör, Koruma Ve Güvenlik Görevlisi, Muhasebeci, Teşkil Memuru,

Lisans Mezunu Unvanları

Aktüer, Antrenör, Tüketici Hakem Heyeti, VHKİ, Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Sörvey Mühendisi, Sekreter, Merkezi Satın Alma Uzmanı, Mimar, Astronom, Mühendis, Kimyager, Sosyal Çalışmacı, Fizikçi, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Stajyer, Mütercim, Arpon Memuru, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Programcı, Veteriner, Şehir Planlayıcısı, Kitap Patoloğu,

KPSS 2022/1 tercih kılavuzu için yüksek memur alımı yapılacağı beklenmektedir. 2022 yılı içerisinde yapılacak memur alımı için en az 2000 memur alımı yapılması beklenmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.