Kızılay Bursu Alma ve Genel Şartlar Neler?

Kızılay Bursu Alma ve Genel Şartlar Neler?

Bu yazımızda Kızılay tarafından verilmekte olan Kızılay burs başvuruları hakkında genel olarak bilgi verilecektir. Başvuruların kimlere verileceği ve aranan şartlar hakkında kişiler bilgilendirilmektedir. Kızılay tarafından burs için şartları derledik.

Kızılay Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Kişilerin T.C vatandaşı olması ve Türkiye’de eğitim görmesi gerekmektedir. Disiplin cezası almamış olmak ve sabıka kaydının bulunmaması da önemlidir. Örgün öğretimde eğitim alıyor olmak ve 3 dersten fazla derste başarısız olmamak gerekir. Hazırlık sınıfının derslerini tekrar etmemek ve ortalama 4.0 üzerinden en az 2.5 olmalıdır. Birden fazla sayıda kurumdan ya da kamudan burs almamak, devlet üniversitesinde okumak ya da özelde okuyanların da %100 burslu eğitim alması gerekir.

Kızılay bursu başvuru şartları hem eğitim öğretim sürecinin başarılı geçmesini hem de öğrencinin hiçbir açıdan sorun yaşatmayan disiplinsiz geçmişinin olmasını gerektirir. Bu nedenle kişiler bu şartları taşımalı ve bu sayede başvurudan olumlu sonuç alabilmelidir.

Kızılay Burs Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Kişilerin başvuru yapmaları için Aralık ayında başvuruyu takip etmeleri gerekir. Bu durumda geçmiş tarihlerde Aralık ayında burs başvuruları yapılmıştır. Yapılan burs başvurularının belirtilen tarihte açıklanması söz konusudur. Bu durumda burs başvurularının sonuçlarının açıklanması ve sonuçların ilan edilmesi de 8 – 11 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşmektedir.

Kişilere bu aşamalarla ilgili olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Değerlendirme süreçleri tam olarak sonuçlanma tarihine kadar devam etmektedir. Bu nedenle Kızılay burs başvuru tarihleri ne zaman? Konusunda kişilerin belirtilen tarihte başvuru yapmış olmaları gerekir.

Kızılay Burs Kimlere Verilir?

Kişilerin başvuru şartlarını iyi şekilde anlamaları ve kimlerin başvuru yapacaklarını incelemeleri gerekir. Bu sayede hem kişilerde aranan nitelik hem de koşullar ortaya çıkmış olur. Bursa kapsamında lise, lisans, lisansüstü düzeydeki öğrencilere burs verilmektedir.

Başvuruların yapılması için de hiçbir yere gitmeye ya da belge teslim etmeye gerek yoktur. Bundan dolayı başvurular online olarak alınmaktadır. Kızılay Akademi destek Programları ile kişilere burs verilmektedir. Kızılay bursu kimlere verilir? Konusunda kişilerin lise, lisans ve lisansüstü öğrencisi olması gerekmektedir. Yılda 9 ay oyunca kişilere bursları ödenmektedir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.