Hazine ve Maliye Bakanlığı 70 Devlet Personeli Alımı! 15 Kasım

Hazine ve Maliye Bakanlığı 70 Devlet Personeli Alımı! 15 Kasım

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kendi bünyesinde bar olan personel eksikliğini karşılamak için kamuya 70 devlet personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvuru sürecine ait detaylar içerikte! Başvurular 7 Kasım 2022 tarihi itibariyle başladı. Tıkla-başvur!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Resmi Gazete de yayınladığı ilana göre kamuya, 35 genel katılımcı ve 35 bilgi teknolojileri kontenjanında toplam 70 devlet personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvurular 7 Kasım 2022 tarihiyle başladı. 15 Kasım 2022 tarihiyle son bulacaktır. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra yapılacak yazılı ve sözlü sınav tarihleri kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

70 Devlet Personeli Alımı Başvuru Şartları

45 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Mühendis kadro unvanında en az 8 yıl deneyim sahibi olmaları gerekmektedir.

Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir.

Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suçlarda ceza almamış olmaları gerekmektedir.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Memur Alımı Mezuniyet Şartı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

icerik-002.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteye adaylar başvurularını 7-22 Kasım 2022 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No:112 Kat:4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapacaklardır. Adaylar başvurularını sadece belirtilen adresten yapacak olup; posta e-posta vb. Yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylar Ankara ilinde sınava tabii tutulacaktır.

Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.