Güncel Kamu İlanları! EGM'den Yeni Personel Alımı listesi Geldi

Güncel Kamu İlanları! EGM'den Yeni Personel Alımı listesi Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü güncel duyurusunda yeni personel alımı listesini paylaştı. 75 kişinin işbaşı yapacağı son ilana ait detaylar haberimizde sunulmuştur. Kamu ilanları detaylarını adayların erişimine açtı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yeni kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti. 4 farklı unvanda gerçekleşecek olan işçi alımları için bugün başvurular başlatıldı. Üst düzey kadrolara yerleştirilmek üzere işe alınacak olan personeller farklı eğitim branşlarından seçilecek. Belirlenen eğitim dalları, öğrenim seviyeleri, unvanları ve başvuru koşullarını Kamu personeli Alım ekibi olarak sizler için araştırdık. EGM kadrosunda yer almak isteyen takipçilerimiz koşulların kendileri ile örtüşüp örtüşmediğini haberimizden öğrenebilir ve belirlenen kriterlere uygunluğun sağlanması ile birlikte başvurularını yapabilir.

Unvanlara Göre Kadro Dağılımı ve Mezuniyet Şartları

EGM yeni personel alım sürecinde 4 farklı unvan üzerinden işlemler sürdürülecektir. Belirlenen unvanlara göre kadro sayısını ile birlikte mezuniyet şartlarını haberimizin bu bölümünde bulabilirsiniz.

Profesör: Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABD alanında görevlendirilmek üzere 1 profesör alınacaktır. Uluslararası İlişkiler alanından, ayrıca İngilizce lisans şartları altında mezunu olmak gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi: Adli Bilimler Bölümü Fen Bilimleri ABD alanında görevlendirilmek üzere 1 doktor öğretim üyesi işe alınacaktır. Kimya alanında; İngilizce lisans, İngilizce yüksek lisans ve İngilizce doktora mezuniyetlerinin tamamını bitirmiş olmak gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi: 59 öğretim görevlisi işe alınacaktır. Kabule dilecek bölümler şunlardır: Psikoloji, Kimya Mühendisliği, İşletme, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Türk Dili ve Edebiyatı, Hukuk, Sosyal Bilimler, Beden Eğitimi ve Sosyal Bilimlerdir.

Araştırma Görevlisi: 14 araştırma görevlisi, EGM son yayınlanan ilan dahilinde işe alınacaktır. Kabul edilecek bölümler işe şu şekilde iletilmiştir: Psikoloji, Tarih, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Hukuk, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, İngilizce Mütercim-Tercümanlık, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümleri dahilinde araştırma görevlilerinden gelecek başvurular kabul edilecektir.

Çalışma Birimleri Hangileridir?

İç Güvenlik Fakültesi, Adli Bilimler Enstitüsü, Trafik Enstitüsü, Yabancı Diller Bölümü, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), İzmir Rüştü Ünsal PMYO, Samsun 19 Mayıs PMYO, Kastamonu PMYO, Sivas PMYO, Kırşehir PMYO, Aydın POMEM, Erzincan PMYO ve Trabzon Şehit Meriç Alemdar POMEM olmak üzere toplamda 11 farklı ile yayılan yelpazede personel alım işlemleri gerçekleştirilecektir.

EGM İlanına Başvuru Şartları ve Başvuru Şekli

Devlet memurları Kanunu’nun ilgili maddesi olan 48’inci maddesinde bulunan yükümlülüklerin adaylar tarafından karşılanabiliyor olması gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması sonucunda Devlet memuru olunmasına mani olacak nitelikte bir durumun söz konusu olmaması gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları veya askerlik ile ilişiğinin olmaması şartı vardır.

Müracaatta bulunan pozisyonun iş akışını sağlaması sırasında engel teşkil edecek bir sağlık sorununun olmaması istenmektedir.

Araştırma Görevlisi olarak müracaatta bulunacakların 01.01.2023 tarihinde 36 yaşından gün almamış olmaları şartı yer almaktadır.

guncel-kamu-ilanlari-egem.jpg

EGM ilanı başvuru şekli sadece adrese şahsen müracaat ya da posta ile gerekli evrakların gönderilmesi suretiyle olmaktadır. Müracaat edecek adayların ihtiyacı olan adres bilgisi şu şekilde iletilmiştir. ‘Polis Akademisi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü - Eymir Mahallesi 49. Sokak Posta Kodu: 06834 Ankara / Gölbaşı’dır. 18 Mart 2023 tarihinde başvurular kabul edilmeye başlamıştır. Son başvuru günü bilgisi de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bildirilmiştir. Adayların en geç 3 Nisan 2023 günü mesai saati bitimine kadar (17:00) başvuru işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Kamu İlanları EGM Personel Alımı Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.