GSB 1200 Yurt Personeli Alımı Açıklandı! Sonuç Ekranı

GSB 1200 Yurt Personeli Alımı Açıklandı! Sonuç Ekranı

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 1200 yurt personeli alımı yapacağına dair açıklama yapmıştı. Başvuru süreci tamamlandı ve 1200 yurt personeli alımı için başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçları için tıkla-öğren!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Türkiye geneli yurt personeli alımı yapılacağına dair başvuru kılavuzu yayınlanmıştı. Başvuru yapan adayların merakla beklediği başvuru sonuçları açıklandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı ilanla 81 ilde taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Yurt Müdürlüklerine yurt yönetim personel alımı yapacağını açıkladı. Adaylar başvuru yaparken 2022 KPSS puanına göre başvuru yaptı. Başvurular değerlendirilirken; en yüksek puandan başlamak suretiyle en düşük puana göre, başvuru yapan adaylar arasında sıralama yapıldı. 1200 yurt personeli kadrosuna 3600 sözlü mülakat için aday çağırılacaktır. Alımlar her şehir için ayrı yapılırken, değerlendirmeler de ayrı olarak yapılacaktır.

Yurt Personeli Başvuru Sonuçları Açıklandı

Yurt personeli başvuruları 10 Ekim 2022-14 Ekim 2022 tarihleri arasında alınmıştı. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi açıklandı.

Başvuru sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.

Lisans mezunu adayların yapmış olduğu başvurularda KPSS puanı en düşük 60 puan olan adayların başvuruları alındı.

Sözlü Sınav Tarihi

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, başvuru sonuçları açıklandı. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar; 21 Kasım 2022- 26 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara ilinde sözlü sınava alınacaktır.

Yurt Yönetim Personeli Maaşları

2022 Temmuz yılı itibariyle; görevine yeni başlayan lisans mezunu yönetim personeli için 9.500 TL maaş almaktadır. Enflasyon farkına göre maaş artışları yapılacaktır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulamasın için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması inin tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.