Genç Yazılımcılara Destek! 100 Bin Dolar Verilecek

Genç Yazılımcılara Destek! 100 Bin Dolar Verilecek

Ticaret Bakanlığı Bilgisayar oyunu - mobil uygulama geliştirmek isteyen genç yazılımcılara 100 bin dolar destek verilecek. Genç yazılımcılar bu haberimiz sizler için. Verilen destek miktarları ve hangi kurum vereceği haberimizde…

Genç yazılımcılara destek sağlayan devlet kısa sürede istenilen gelişmelerin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Dijital ortamın son derece önemli bir yere sahip olduğu günümüzde gençlere oyun desteği verilmesi için devlet harekete geçti. Bilişim Şirketi olarak bilgisayar oyunu ya da mobil uygulamanın geliştirilmesini isteyenler için destekler sunulmaktadır.

Ticaret Bakanlığı bilgisayar oyunu ve mobil uygulama oluşturma aşamasında yazılım ile yetkin personele ihtiyaç duyanlara destek sağlanmaktadır. Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti Destekleme Programı içinde yer alan Yazılım ve Bilişim alanında faaliyet gösteren işletmelere sağlanan Bilgisayar Oyun- Mobil Uygulamalarını geliştirmeyi isteyenlere bakanlık destek sunmaktadır.

Yazılım ve Personele Ticaret Bakanlığı Tarafından Destek

Bilgisayar Oyunu- Mobil Uygulama Geliştirme Desteği sayesinde 100 bin dolar kadar destekler veriliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona sonrasında oyun uygulamalarına olan ilgi daha da arttı. Küresel olarak mobil oyun yüklemelerinin geçen yıllara bakarak % 45 oranında yükselmesi dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu durum karşısında Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Bilgisayar Uygulama Komisyonu Desteği içinde yer alan bilgisayar oyunu ya da mobil uygulama geliştirmek isteyenler için yazılım ve yetkin personel ihtiyaçları için destek sağlanmaktadır.

Ayrıca bakanlığı oyun ve uygulama girişimlerine sağlamış olduğu destekten yazılım, mobil uygulama, bilgisayar oyunu ve bilişim hizmetleri alanında faaliyet gösteren şirketlerde yararlanabiliyor. Bilgisayar oyununu ya da mobil uygulamasını yurt dışına satmak isteyenler adına Bilgisayar Oyunu- Mobil Uygulama Komisyon Desteği yardımcı olmaktadır.

Yazılım Masrafını Yarısını Devlet Karşılıyor

Ülkemizde girişimcilerin oyun ve uygulama alanında destek alarak çalışmalarına devam etmesi ile çok daha fazla girişimciye ulaşarak sektörün ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Satın alınan ya da kiralanan yazılım masrafının yarısı için 50 bin dolara kadar destek sunulmaktadır. Mobil uygulama ve bilgisayar geliştirmeye destek için proje bakanlık ile paylaşılarak ön başvuru yapılması gerekmektedir. Uluslararası tüketiciler için yabancı dilde hazırlanacak olan uygulamalar- oyunlar destek kapsamı altında olmaktadır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.