Ehliyet Sınavına Yeni Sorular Geliyor

Ehliyet Sınavına Yeni Sorular Geliyor

Millî Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavında değişikliğe gidiyor. Eğitim konusunda dijitalleşmeyi hedefleyen MEB yepyeni bir sistemi devreye sokuyor.

Ehliyet soruları değişmeye başlıyor. Yeni güncelleme ile beraber e-Sınav formatında yapılan ehliyet sınavları animasyonlu sorularla insanlara sunuluyor.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni uygulama ile beraber öğrencilerin çok daha net bir şekilde cevap verebilmelerini sağlamak istediklerini aktardı.

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni sınav uygulamaları gelişmeye devam ediyor. Bakanlık ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel olarak zengin hale getirmeyi amaçlıyor.

Soruların içeriğini daha iyi anlatmak için animasyonlu soruların ulaştırılması kararı alındı. Hazırlanacak animasyonlu sorularda adaylar gerçek hayatta karşılaşacağı soruları da görebilecek.

Adayların sınav öncesinde soru çeşidini anlayabilmesi için animasyonlu sorular deneme sınavında bulunacak. Sorular hakkında örnekler ÖSYM’nin resmi adresinde gösterildi.

ehliyet-sinavlari-goruntulu-olacak.jpg

İşitme Engelli Adaylar İçin Sınav Desteği

Animasyonlu sorularla beraber işitme engelli adaylar için sınav çalışmaları başladı. İşitme engelli adaylara özel işaret dilinde sürücü eğitim setleri hazırlanıyor.

Vatandaşlara yönelik animasyonlu sorular için çalışmalar devam ediyor. Ehliyet sınavında ilk defa animasyonlu soruların bulunacağını bildiren Mahmut Özer böylece öğrencilerin daha kolayca cevap verebileceğini aktardı.

Yeni uygulama sonrasında sınavların daha güvenilir şekilde tamamlanması bekleniyor. İşitme engelli adaylarımız için hazırlanan sorular hakkında da detaylar paylaşılmaya başlandı.

Bakan Özer çalışmaların özverili bir şekilde devam ettiğini bildirdi. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre ehliyet sınavında kullanılan görsel içeriklere animasyon soruları ekleniyor.

Böylece sorular çok daha zengin hale getirilecek. Adayların gerçek hayatta nasıl davranmaları gerektiğini daha iyi kavraması için hazırlanan animasyonlu sorular, ÖSYM’nin sitesinde yayınlanan deneme sınavlarında kullanılmaya başlandı. 2021 ehliyet sınavına girmeye hazırlanıyorsanız bu soruları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.