EGM PAEM 2021 Yılı 6.Dönem Amirlik Sınav Takvimi 17-21 Eylül

EGM PAEM 2021 Yılı 6.Dönem Amirlik Sınav Takvimi 17-21 Eylül

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) 2021 YILI 6.Dönem ilk derece amirlik sınav takvimi yayınlandı. EGM PAEM ile Anadolu Üniversite arasında sınav protokolü yapıldı.

EGM PAEM 2021 Yılı 6.Dönem Amirlik Sınav Takvimi Duyurusu

Anadolu Üniversitesi ile PAEM arasında sınav protokolü imzalandı. Sınav takvimine ilişkin olarak 17-21 Eylül 2021 tarihlerine dikkat edelim.

2021 Yılı 6. Dönem Emniyet Teşkilatı Mensubu İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınav Takvimi

Emniyet Teşkilatı Mensubu Adayların (Polis Memuru) girecekleri İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan "Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) İlk Derece Amirlik Eğitimi (Emniyet Mensubu) Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı Yapılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde gerçekleştirilecek yazılı sınav, aşağıda belirtilen sınav takvimine göre yapılacaktır.

egm-paem-polis-memuru.jpg

Sınav Kayıt İşlemleri

• ADAY’ların sınav giriş belgesine erişebilmesi, sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları için üniversitenin sınav hizmetleri web sayfasında yayınlanan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Emniyet Mensubu Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı İnternet Kayıt Kılavuzu’ndaki adımları izleyerek sınav hizmetleri web sitesine kayıt olmaları ve sınava katılmak istedikleri sınav merkezini seçmeleri gerekmektedir. Sınav takviminde belirtilen tarihlerden sonra, sınav merkezi değişikliği yapılmayacaktır. Sınav başvurusu yapmayan veya başvurusunu zamanında tamamlamayan ADAY’lar sınava alınmayacaktır.

• Üniversite tarafından ADAY’ların kimlik bilgileri, sınava girecekleri yer, zaman bilgileri ve sorumlu oldukları sınav konularını içeren “Sınav Giriş Belgeleri” hazırlanacak ve sınav takviminde belirtilen tarihler arasında Sınav Hizmetleri Web Sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr)  üzerinden ADAY’ların erişimine açılacaktır.

• Bu adresten alınan kullanıcı adı ve şifre doğrultusunda ADAY’lar sınav sonrasında sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ANADOLU ÜNİVERSİTE’sinin sınav hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapacaklardır.

• Sürekli/geçici engelli veya sağlık sorunu olan ADAY’lar , sınav başvuru sayfası üzerinden erişecekleri Sağlık Durumu/Engel  Bilgi Formu (Ek-1) doldurulup ıslak imzalı şekilde, üniversite veya devlet hastanesinden alacakları (adayın engel/sağlık durumunu, kullanması gereken özel araç/gereci vb. Açıkça belirtilen) sağlık raporunun onaylı bir örneği ve yazacakları dilekçeleriyle birlikte sınav başvuru süresi içinde (sınav başvuru süresi tamamlandıktan sonar sürekli/geçici engelli veya sağlık sorunu oluşan adaylar ise rapor tarihinden sonraki iki gün içinde, sınav tarihinden üç gün öncesine kadar) söz konusu formun üzerinde belirtilen adrese ulaştırmalıdır. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan evrak dikkate alınmayacaktır. Söz konusu adaylar, yetkililerce yapılan değerlendirme neticesinde uygun görülen şekilde sınava alınacaklardır.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi İlk Derece Amirlik Eğitimi (Emniyet Mensubu) Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı İnternet Kayıt Kılavuzu Yayınlandı.

Sınav

• Sınav, 17 Ekim 2021 Pazar günü saat 14.00’te tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 (onbir) sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

• ADAY’lar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) ibraz etmek zorundadır. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Belge kontrolleri ilgili sınav görevlileri tarafından yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

• Herhangi bir sebeple sınava katılamayan adaylar için ek sınav yapılmayacaktır.

• ADAY’lar yanlarında ve üzerlerinde; Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanları; pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazlarını ile sınava alınmayacaktır.

• ADAY’lar, sınav binasında bulundukları süre boyunca gerekli tedbirleri kendilerinin alması (emniyet mandalını kapatmak vb.) kaydıyla, sınava resmi silahları ile katılabilirler. Bu silahların neden olabileceği olası kazalar ve bunların sonuçları hususunda tüm sorumluluk ADAY’lara ait olacaktır.

• Toplam 100 (yüz) adet sınav sorusu ÜNİVERSİTE tarafından güncel mevzuata göre, çoktan seçmeli, 5 (beş) cevap şıklı, 2 (iki) kitapçık türünde ve hesap makinesi kullanılmayacak şekilde hazırlanacaktır. Sınav sorularının dağılımı aşağıdaki konularda ve belirtilen oranlarda olacaktır:

a) Polis Meslek Mevzuatı (%30)

b) Ceza Muhakemesi Hukuku (%10)

c) Ceza Hukuku (%10)

d) Anayasa Hukuku (%10)

e) İdare Hukuku (%10)

f) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10)

g) İnsan Hakları (%10)

h) Genel Kültür (%10)

• Sınav süresi 120 (yüzyirmi) dakika olacaktır.

• Sınav soruları ve cevapları hiçbir yerde yayımlanmayacaktır.

• ADAY’ların sınavda uyması gereken kurallar. (Ek-2)

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

• Cevap kağıtlarının ve sınav tutanaklarının değerlendirilmesi ÜNİVERSİTE tarafından yapılacaktır. Sınav kurallarını ihlal eden ADAY’lar değerlendirmeye ve sıralamaya alınmayacaktır. Bu ADAY’ların kimlik bilgileri ve ilgili sınav tutanakları ÜNİVERSİTE tarafından AKADEMİ’ye iletilecektir.

• Değerlendirme yalnızca doğru cevaplar üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir.

• Yazılı sınavda yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılacaktır.

• ADAY’ların sıralaması, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 17. maddesi 3. fıkrası hükümleri çerçevesinde yapılacaktır.

Sınav İtirazları

• ADAY’lar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını  ANADOLU ÜNİVERSİTE’sinin Sınav Hizmetleri web sitesinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapacaklardır. (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr)

• Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 17. Maddesi 2. Fıkrası “PAEM’e her ne sebeple olursa olsun süresinde ulaşmayan itirazlar değerlendirmeye alınmaz.” hükmü uyarınca, ADAY’ların her bir itiraz türü için Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, sınav takviminde belirtilen itiraz süresinin ertesi günü mesai bitimine (Saat:17.30) kadar ulaştırması gerekmektedir.

Belirtilen adrese herhangi bir sebeple (postadaki gecikmeler vs.) zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtirazlar hakkında ÜNİVERSİTE tarafından yapılacak değerlendirmenin sonucu AKADEMİ’ye iletilecek ve AKADEMİ tarafından ADAY’lara duyurulacaktır.
Sınav başvuru sürecinizde yaşanacak teknik sorunlar için aşağıdaki iletişim kanallarından yardım alabilirsiniz.

E-posta: [email protected] Tel: 0 222 335 0580 / 2286 (Mesai Saatleri 08:30-12:00 13:00-17:30 ADRES: Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Yunus Emre Kampüsü 26470 Tepebaşı/ESKİŞEHİR.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.