Eğitim Uzmanı Nasıl Olunur? Kamu Personeli Olma Şartları

Eğitim Uzmanı Nasıl Olunur? Kamu Personeli Olma Şartları

Bir şirket içerisinde çalışan bireylerin eğitimlerini veya gerek görülürse eğitim almalarına aracı olan kişi eğitim uzmanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamu personeli olma şartları ve ne iş yaptıklarına dair bazı konuları açıkladık.

Eğitim uzmanının asıl amacının veya görevinin, bağlı oldukları iş yerlerinde çalışmakta olan bireylerin eğitim yönünden analiz edilmeleri olduğu bilinmektedir. Buna bağlı olarak söz konusu eğitim analizinin ise, eğitim uzmanları tarafından, iş yerindeki çalışan bireylerin hem eğitim durumu hem de almaları gereken ya da eksik oldukları görülen eğitim şekillerinin belirlenmesi yönüne dayandığı belirtilmektedir. Peki eğitim uzmanı nasıl olunur ne iş yapar ve maaşları ne kadar sorularının cevapları nedir? Sizler de bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, işte bu yazımızı okurlarımız için derledik.

Kamu Personeli Eğitim Uzmanlığı

Eğitim uzmanı olabilmek için birtakım şartlar vardır. Söz konusu şartların ilki diğer meslek gruplarında olduğu gibi ilgili bölümlerden mezun olmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra söz konusu meslek içerisinde çalışmak isteyen bireylerin eğitim uzmanlığı belgesine sahip olmalarının da yeterli olduğu belirtilmektedir.

Eğitim Uzmanı Ne İş Yapar?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere eğitim uzmanlarının asıl amacı, çalışmakta oldukları şirket mensuplarının eğitimlerine yönelik çalışmalar yapmaları olduğu belirtilmektedir. Bunun yanı sıra eğitim uzmanları ne iş yapar sorusuna cevap olabilecek liste şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • İş yerinin yükseliş planını çizmek,
  • Çalışanları inceleyerek eksik olunan konuları belirlemek ve bunları geliştirmeye yönelik planlar yapmak,
  • Söz konusu eksiklikler için eğitimler düzenlemek ve iş yerinde çalışan bireyleri geliştirmek, bilgi sahibi olmalarını sağlamak.

Eğitim Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Değineceğimiz bir diğer konu ise eğitim uzmanı maaşları ne kadar sorusunun cevabıdır. Söz konusu meslek içerisinde çalışmakta olan bireylerin maaşlarının 5000 -10.000 arasında olduğu belirtilmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.